Европската Комисија планира забрана за пластичниот отпад

4 копии

Актерот и политичар Арнолд Шварценегер се вклучи во глобалната инцијатива на Обединетите нации (ОН) за борба против загадувањето со пластика. Иницијативата ...
| | веќе видена | слични
2 копии

По популарниот предизвик со поливање со кофа студена вода, на социјалните мрежи се појави нов предизвик кој меѓу првите го прифати познатиот актер, Арнолд ...
| | веќе видена | слични

После популарниот предизвик „Кофа со вода“ (Ice Bucket Challengea), на социјалните мрежи се појавил нов предизвик кој меѓу првите го прифатил Арнолд ...
| | веќе видена | слични

После популарниот предизвик Ice Buket Challenge, на социјалните мрежи се појави нов предивик кој помеѓу славните прв го прифати Арнолд Шварценегер. Станува ...
| | веќе видена | слични

Европската комисија предложила нови правила кои се однесуваат на производство и продажба на 10 пластични производи за еднократна употреба , како и опрема за ...
| | веќе видена | слични

Фото: Pixabay Европската Унија предлага да се донесе закон што ќе забрани употреба на пластични цевки, пластичен прибор за јадење, стапчиња за чистење на уши, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Потпретседателот на Европската комисија, Франс Тимерманс, денес во Брисел ги претставил новите европски правила во врска со пластичните производи за еднократна ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Потпретседателот на Европската комисија, Франс Тимерман, денеска во Брисел ги претстави новите европски правила во однос на пластичните производи за еднократна ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Со состојбата во Република Македонија е загрижувачка. Имаме политичко уназадување, правен хаос, девастирана и упропастена економија, здравствен систем кој не ...
сите 153 | | | веќе видена

Екс министерот за транспорт и врски, Миле Јанакиески и екс секретарот на Владата, Кирил Божиновски денеска во раните утрински часови се најдоа зад решетки. ...
сите 148 | | | веќе видена

„Зоран Заев и Оливер Спасовски знаеја дека Никола Груевски не е во партискиот штаб на ВМРО-ДПМНЕ, но одлучија да претресуваат и заплашуваат партиски членови и ...
сите 160 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 301 | | | веќе видена

Сопругата на Претседателот на Република Македонија, г-ѓа Маја Иванова присуствуваше на приемот што во Париз го приреди првата дама на Франција, г-ѓа Брижит ...
сите 175 | | | веќе видена

Кризниот штаб против промена на Уставот, распуштање на Собранието и распишување избори „Македонија-блокира“ и Координативното тело на дијаспората во Европа ...
сите 91 | | | веќе видена

Министерството за правда ја почна постапката за екстрадиција на бегалецот Никола Груевски од Унгарија во Македонија. Премиерот Зоран Заев изрази уверување дека ...
сите 112 | | | веќе видена

Веднаш штом Судот го донесе решението за меѓународна потерница, МВР ја распиша и го извести Интерпол, соопшти министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски ...
сите 29 | | | веќе видена

Пратениците од Беса на Билал Касами бараат одговорност од надлежните институции за бегството на поранешниот премиер Никола Груевски во Унгарија, како и одговор ...
сите 313 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Европската Комисија планира забрана за пластичниот отпад

Од:
До кого (е-маил):
Порака: