Швајцарско истражување: Хип-хопот најдобро влијае на вкусот на сирењето


2 копии

Изложеноста на сирењето на постојана музика може да го засили неговиот вкус, при што се покажало дека при тоа хип-хопот е поефикасен од делата на Моцарт, ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

После низата ударни гитарски бендови и најголеми ѕвезди на електронската музика, „Егзит“ ова лето ќе го собере и најголемото хип-хоп племе со доволно имиња да ...
| | веќе видена | слични

Годинашниот „Д фестивал“ ќе се одржи во Дојран, од 12 до 14 јули, а веќе во целиот регион владее огромна заинтересираност за овој музички настан. Причина за ...
| | веќе видена | слични
4 копии

„Д фестивал“, кој ова лето ќе се одржува од 12 до 14 јули во Дојран, може да се пофали со армија фанови кои ја препознаваат неговата вредност и уникатност, па ...
| | веќе видена | слични

Останато

Австралиецот Брентон Тарант, кој е осомничен за напад врз две џамии во Нов Зеланд и за убиство на 50 лица, во април 2016 година престојувал во Словенија. Ова ...
сите 192 | | | веќе видена

Српскиот министер за внатрешни работи Небојша Стефановиќ во пресрет на утрешните саботни протести „Еден од пет милиони“, денеска изјави дека секој има право ...
сите 227 | | | веќе видена

На средбите  тој посочи дека во земјава откако е СДСМ на власт имаме се потешко секојдневие, неправди на секој чекор и огромна неспособност на власта да донесе ...
сите 224 | | | веќе видена

Охрид, 22. март 2019 (ИНПРЕС) – Времето денес ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северeн правец. Максималната ...
сите 165 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Швајцарско истражување: Хип-хопот најдобро влијае на вкусот на сирењето

Од:
До кого (е-маил):
Порака: