Првпат во Македонија вградено целосно вештачко срце


Швајцарски научници го направија првото меко вештачко срце во светот. Вештачкото срце речиси совршено ги имитира движењата на човечкото срце и сите негови ...
| | веќе видена | слични

Вака изгледа вградувањето на првото вештачко срце во Македонија. Операцијата што траела пет ипол часа му даде нова шанса за живот на 46 годишниот пациент од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Благодарение на револуционернот зафат, вградување на целосно вештачко срце на тимот доктори предводени од Александар Николиќ, во Клиничката болницата Аџибадем ...
| | веќе видена | слични

Останато

Макрон денеска ја почна националната дебата , што ќе трае во наредните три месеци . Дебатата ја почна со 600 градоначалници и локални функционери во малото ...
сите 160 | | | веќе видена

Ова тесто е готово за десет минути излегува меко, не се лепи за раце, добро се меси и што е најважно – не се распаѓа. 4 шолји од 2 дл брашно 2 лажици шеќер ...
сите 84 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Првпат во Македонија вградено целосно вештачко срце

Од:
До кого (е-маил):
Порака: