Швајцарската претседателка Дорис Леутард се потпиша против промена на името

Движењето #Бојкотирам од ден на ден добива се поголема поддршка од граѓаните, но и од меѓународната заедница. Последен пример е и потписот на швајцарската ...
| | веќе видена | слични

Останато

Макрон денеска ја почна националната дебата , што ќе трае во наредните три месеци . Дебатата ја почна со 600 градоначалници и локални функционери во малото ...
сите 160 | | | веќе видена

Ова тесто е готово за десет минути излегува меко, не се лепи за раце, добро се меси и што е најважно – не се распаѓа. 4 шолји од 2 дл брашно 2 лажици шеќер ...
сите 84 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Швајцарската претседателка Дорис Леутард се потпиша против промена на името

Од:
До кого (е-маил):
Порака: