НБРМ: Да се подобри наплатата на приходите


И покрај неодамнешното слабеење на швајцарскиот франк, Швајцарската централна банка (SNB) не гледа причина да ја менува негативната стапка од минус 0,75%. „Ние ...
| | веќе видена | слични

Руската централна банка сигнализираше дека нема да интервенира на девизните пазари по големиот пад на вредноста на рубљата, со што ќе се намали влијанието на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Иако народната банка нема да се меша во политиките на Владата околу даночната политика гувернерот Богов сугерира да започне оданочувањето на сивата економија. ...
| | веќе видена | слични

Народната банка на Република Македонија ќе ги следи европските монетарни политики и соодветно на нив ќе ја уредува својата. Ова го истакна гувернерот на НБРМ, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Можна е нова трговска војна во светот која би можело да ги замагли изгледите за повисок економски раст, предупредуваат експертите од областа на монетарната ...
| | веќе видена | слични

„Во текстот Богов: Подобро е да се оданочуваат сегментите што досега не беа опфатени, објавен вчера, меѓу другото е наведено: Тој сугерира дека би било подобро ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Европската централна банка се уште се држи до монетарната политика која предвидува инјектирање на ликвидност,па со оглед на тоа македонската економија во ...
| | веќе видена | слични

Подобрувањата во одредени аспекти во македонската економија регистрирани последниот период создадоа услови за намалување на каматната стапка на три проценти. ...
| | веќе видена | слични

Останато

Зградата во трговскиот центар Скопјанка во која вчера повеќе од 6 часа беа евакуирани станарите поради неподнослив мирис кој предизвикувал кашлање и печење на ...
сите 78 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска оствари средба со граѓаните и членовите на општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ Свети Николе.Мицкоски пред ...
сите 202 | | | веќе видена

Пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Јохан Тарчуловски кој моментално е во домашен притвор, излезе со свој став околу референдумското прашање. Тој на својот ...
сите 51 | | | веќе видена

На 30 септември имаме историска одлука исправена пред нас. Со својата совест, со својата мудрост, мислејќи на Заветот од првиот референдум и мислејќи на идните ...
сите 10 | | | веќе видена

„Петре Шилегов наместо да гради во Скопје, гради во Маврово, но за свои приватни потреби. Додека во Скопје една година нема направено ниту еден проект, ...
сите 32 | | | веќе видена

„На само 10 дена од одржувањето на референдумот околу преименувањето на Република Македонија како и промената на македонскиот национален идентитет, Владата ...
сите 122 | | | веќе видена

Професорот Трајко Славески во гостувањето на ТВ 21 вечерва истакна дека и тој го дели мислењето со останатите дека договорот од Преспа е штетен. Тој вели дека ...
сите 81 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

НБРМ: Да се подобри наплатата на приходите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: