Националистички преседан: Еди Рама ги собра парите за казната на УЕФА за косоварите Џака и Шаќири кои провоцираа со „Орел“


Балкански националистички преседан: премеирот на Албанија, Еди Рама ги собра парите за казната на светската фудбалска организација за косовските фудбалери кои ...
| | веќе видена | слични

Швајцарија размислува да воведе радикални мерки против фудбалерите кои настапуваат за репрезентацијата, аимаат двојно државјанство по скандалот на Мундијалот, ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Однесувањето на швајцарските фудбалски репрезентативци од албанско потекло Ѓердан Шаќири и Гранит Џака на Светкото првенство во Русија, предизвика дебата во ...
| | веќе видена | слични

Фудбалската федерацијата на Швајцарија сериозно ја гледа опцијата да им забрани на играчите со двојно државјанство да играат за репрезентацијата. Швајцарските ...
| | веќе видена | слични

Предлогот кој би можел многу да промени дојде од генералниот секретар на фудбалскиот сојуз Алекс Мајшер. Во фудбалскиот сојуз на Швајцарија сериозно ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Во Апелацискиот суд каде што судиите имаат одговорност за тоа во кој правец ќе продолжи да се движи македонското судство: Дали ќе се издигне над состојбите и ...
сите 348 | | | веќе видена

Според непотврдена информација, евентуалното бегство на поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков било поврзано со лица од Унгарија, Молдавија и ...
сите 78 | | | веќе видена

Азилот што го доби екс премиерот Никола Груевски му дава право слободно да се движи само на унгарска територија, но не и надвор од неа – објаснува за Нова ...
сите 466 | | | веќе видена

Соопштение до јавноста – реакција на соопштението на СДСМ кое се однесуваше на прес конференцијата на Наум Стоилковски Македонија е единствена држава во Европа ...
сите 110 | | | веќе видена

„Неодговорноста на СДСМ дозволува вистинска еколошка катастрофа во Охридското езеро. Десетици тони плашица веќе неколку дена е заробена во каналот Студенчишта, ...
сите 50 | | | веќе видена

Веднаш штом Судот го донесе решението за меѓународна потерница, МВР ја распиша и го извести Интерпол, соопшти министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски ...
сите 33 | | | веќе видена

СДСМ со писмено соопштение реагира на прес-конференцијата на Димче Арсовски од ВМРО-ДПМНЕ.„За разлика од владеењето на ВМРО-ДПМНЕ кога парите на граѓаните се ...
сите 264 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Националистички преседан: Еди Рама ги собра парите за казната на УЕФА за косоварите Џака и Шаќири кои провоцираа со „Орел“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: