Премиерот Заев и министрите Тевдовски и Дураки на отворањето на пречистителна станица во Радовиш


Денес во Радовиш, Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, заедно со министерот за финансии Драган Тевдовски, министерот и заменик ...
| | веќе видена | слични

Општина Виница обезбеди 150 илјади швајцарски франци за изработка на физибилити студија за управување со отпадните води.Средствата се обезбедени од ...
| | веќе видена | слични

Започна изградбата на колекторско-канализациски систем во Потпелистерието со што Битола конечно ќе го реши проблемот со отпадните води од селата под Пелистер и ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии

Чиста и здрава животна средина и квалитетни услови за живот за сите граѓани остануваат врвни приоритети на СДСМ и Владата што ја предводи предводена од СДСМ. ...
| | веќе видена | слични

Започна со работа новата пречистителна станица за третман на отпадни води во Радовиш. Покрај новата пречистителна станица за третман на отпадни води, ...
| | веќе видена | слични

Почна да функционира новата пречистителна станица за третман на отпадни води во Радовиш која се градеше со европски пари. Освен станицата, со овој проект ...
| | веќе видена | слични

Останато

Кабинетот на претседателот на Република Македонија реагира на соопштението на Основниот суд Скопје 1 и смета дека повикувањето на овој суд за „независност и ...
сите 157 | | | веќе видена

„Владата на СДСМ продолжува со криминалното и расипничко работење. Одродената и криминална власт предводена од аболицираниот Заев безмилосно ги троши парите на ...
сите 193 | | | веќе видена

Бидејќи веќе неколку дена е во бегство, во Унгарија, екс премиерот Никола Груевски не се појави на денешното рочиште за “Насилството во Центар”. Од затворот ...
сите 222 | | | веќе видена

Холандскиот премиер Марк Руте денеска ја отфрли идејата на францускиот претседател Емануел Макрон за формирање на европска армија. – Идејата за европска армија ...
сите 170 | | | веќе видена

„Кризниот штаб против промена на Уставот, распуштање на Собранието и распишување на избори „Македонија-Блокира“, синоќа во рамките на народниот собир во Скопје ...
сите 19 | | | веќе видена

По неуспешниот обид да му се достави упатен акт од судот за издржување затворска казна од две години за предметот „Тенк" и откако полицијата наиде на затворена ...
сите 191 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 157 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Премиерот Заев и министрите Тевдовски и Дураки на отворањето на пречистителна станица во Радовиш

Од:
До кого (е-маил):
Порака: