Бехрами: Политиката е виновна што повеќе не сум дел од репрезентацијата на Швајцарија

6 копии

Албанецот од Косово со швајцарски пасош, Валон Бехрами веќе не е дел од репрезентацијата на Швајцарија, а за тоа причината ја гледа во политиката. Селекторот ...
| | веќе видена | слични

Генералниот секретар на Швајцарската фудбалска федерација (АСФ), Алекс Мишер си поднесе оставка пет недели откако покрена „лавина“ реакции во оваа земја по ...
| | веќе видена | слични

Главна спортска вест во Швајцарија е потегот на селекторот Владимир Петковиќ кој сосема неочекувано соопшти дека четворица репрезентативци повеќе нема да ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Селекторот на швајцарската фудбалска репрезентација Владимир Петковиќ го исфрлил од националниот тим Ваљон Бехрами. Бехрами тврди дека се работи за „политичка ...
| | веќе видена | слични

Останато

Состојбата во регионот, светскиот економски форум во Давос и проблемите со кои се соочува британската премиерка Тереза Меј со ситуацијата со Брегзит. На овие ...
сите 191 | | | веќе видена

На големиот христијански празник Богојавление-Водици, по одржувањето на богослужбата од страна на отец Димитрие Павлески, во црквата „Св. Никола“ во Подгорци, ...
сите 127 | | | веќе видена

Во Општина Илинден продолжува традицијата, среќникот што го фати Богојавленскиот крст што свештениците од црквата „Свети Константин и Елена“ го положија во ...
сите 210 | | | веќе видена

Поради интензивни врнежи од снег, на патниот правец Струга – г.п. Ќафасан во 16:45 часот е воведена забрана за сообраќај за тешки товарни возила, соопштија од ...
сите 218 | | | веќе видена

Соопштение на ВМРО-ДПМНЕ: Претседателот Христијан Мицкоски заедно со Потпретседателот Александар Николоски и меѓународниот секретар Тимчо Муцунски се сретна со ...
сите 121 | | | веќе видена

По час и половина жестока дискусија околу процедурални прашања, доставени приговори од опозициските партии и отфрлени од мнозинството пратеници, со говор на ...
сите 104 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бехрами: Политиката е виновна што повеќе не сум дел од репрезентацијата на Швајцарија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: