Што влијае на нашата животна енергија?

Кога не ви е до ништо и кога секоја активност ви претставува напор, обидете се да го подигнете енергетското ниво. За да успеете во тоа, погледнете со кои нешта треба да се опкружите, а кои да ги отстраните бидејќи го забавуваат протокот на животната енергија. Што ни ја зголемува енергијата? - Зелено јаболко - има благотворно дејство на организмот, како и се што е природно и здраво. - Длабоко дишење - ако се чувствувате лошо застанете и околу 60 секунди длабоко дишете. - Цвеќе - позитивно влијае на човековите енергетски ресурси. - Животни - познато е дека животот со милениче го облагородува човекот и ја засилува енергијата. - Тапкање на градната коска - направете тупаница и благо тапкајте се по градната коска. По само една минута ќе почувствувате пријатна топлина. Што ни ја одзема енергијата? - Свила - иако е природен материјал има негативно влијание на животната енергија. - Цигари - и медицински е докажано дека тие се повеќекратно штетни за организмот. - Мобилен телефон - го забавува протокот ...
| | веќе видена | слични

Останато

ДА Кристина, можат да живеат поубаво. Затоа ајде на 30 септември да избереме ЗА европска Македонија. За нашите деца, за идните генерации! #ИзлезиЗА
сите 106 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски и потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Владо Мисајлоски денеска остварија средба со граѓаните и членовите на ...
сите 316 | | | веќе видена

Доколку пратениците од опозицијата одбијат да гласаат за уставни измени во согласност со Преспанскиот договор, во случај на референдумот да има цензус и ...
сите 92 | | | веќе видена

Секторот за внатрешни работи Штип поднесе кривична пријава против Н.А.(31) од Штип поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „предизвикување ...
сите 124 | | | веќе видена

Не постои држава на која што Уставот ѝ е подготвуван од соседите. Гласачите мора да ги знаат вистинските факти за да донесат правилна лична одлука на 30-ти ...
сите 133 | | | веќе видена

Големата италијанска и светска актерка Клаудија Кардинале, како и оскаровецот Роџер Дикинс денеска во попладневните часови пристигнаа во Македонија. Клаудија ...
сите 71 | | | веќе видена

Михаил Рот, државниот министер задолжен за Европа во рамките на министерството за надворешни работи на Сојузна Република Германија, придружуван од германскиот ...
сите 47 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Што влијае на нашата животна енергија?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: