Што ги прави мажите неодоливи?

Секако дека нема правила и не може секој маж да и се допаѓа на секоја жена. Но, ова се неколку работи кои ги сакаат припадничките на понежниот пол. - Делувајте смирено. Многу жени сакаат мажи кои делуваат смирено и не реагираат пребрзо. - Грижете се за себе, жените сакаат мажи кои водат грижа за себе. - Имајте свој стил. Не е важно каков стил е, но морате да бидете свои и по нешто да се разликувате од останатите. - Секогаш мирисајте убаво. Бирајте мажествени парфеми, а ако не сте сигурни што треба да изберете, држете се до класичните парфеми. - Покажете страст. Не само кон неа, туку и кон се што правите. Жените сакаат мажи кои се занимаваат и сакаат нешто. Без разлика дали е тоа вашата работа или хоби, мора да имате нешто што ве воодушевува. - Бидете насмеани и симпатични.
| | веќе видена | слични

Останато

Зоврива револтот по грозоморното убиство на Алил Бекир, кој беше убиен и запален од полицаецот Енвер Тоска, пред една недела во прилепското село Беловодица, ...
сите 163 | | | веќе видена

Apple неодамна ја претстави најновата генерација на паметни телефони, а додека за самите телефони ретко кој има било каква замерка, една друга работа на ...
сите 46 | | | веќе видена

Најдобриот македонски ракометен состав Вардар доби ново засилување и тоа во стручниот штаб во името на Билјана Црвенковска. Поранешната македонска ...
сите 172 | | | веќе видена

На 30 септември имаме историска одлука исправена пред нас. Со својата совест, со својата мудрост, мислејќи на Заветот од првиот референдум и мислејќи на идните ...
сите 11 | | | веќе видена

Дафина Стојановска, Зоран Илиоски, Димитар Стевананџија, Ане Лашкоска, Никола Мицевски и Васил Пишев се дел од пратениците на ВМРО-ДПМНЕ кои јавно кажаа дека ...
сите 83 | | | веќе видена

„На само 10 дена од одржувањето на референдумот околу преименувањето на Република Македонија како и промената на македонскиот национален идентитет, Владата ...
сите 122 | | | веќе видена

„Донесовме одлука секој граѓанин да постапи според сопствено убедување“, истакна Мицкоски. Оваа препорака не само што ја збуни јавноста, туку очигледно создаде ...
сите 55 | | | веќе видена

„Петре Шилегов наместо да гради во Скопје, гради во Маврово, но за свои приватни потреби. Додека во Скопје една година нема направено ниту еден проект, ...
сите 17 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Што ги прави мажите неодоливи?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: