По прилогот на штипската телевизија, еутанизирано кучето со болви - Анима Мунди бара кривична одговорност


Пред два дена, ТВ Стар објави прилог за бездомно куче, кое во “заложништво” држело семејство во Штип. Во прилогот се наведува дека кучето повремено било ...
| | веќе видена | слични

Гневни и револтирани граѓаните на социјалните мрежи реагираат што улично куче од Штип беше еутаназирано по новинарски прилог со наслов „Куче скитник во ...
| | веќе видена | слични

Прилогот на една телевизија за бездомно куче во Штип, кое жителите го нарекувале Бренда, резултираше со еутаназија затоа што луѓето не сакале да гледаат куче ...
| | веќе видена | слични

Куче скитник веќе неколку недели во заложништво држи семејство од Штип на улицата Карл Маркс кај некогашната ветеринарна станица.Кучето кое до пред извесно ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Под мотото „Донирај/волонтирај/едуцирај“ денес од 19 часот ќе се одржи хуманитарно едукативна забава наменета за помош и донации на бездомните животни. Повеќе ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Мртов коњ синоќа околу полноќ лежеше до патеката на кеј кај мостот од Железничка кон саем, каде има диви ромски населби. На социјалните мрежи е објавена ...
| | веќе видена | слични

Останато

Со неизвесност и големи непознаници за ставот на пратениците од различните опции, Предлог законот за јавно обвинителство неделава влегува во Собранието. ...
сите 205 | | | веќе видена

Обвинителката Вилма Русковска не знае каде е специјалната обвинителка Катица Јанева, која минатата недела поднесе неотповиклива оставка, а неколку часа подоцна ...
сите 326 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски денеска изјави дека неговата задача, во рамки на надлежностие што ги има, е да ја намали поларизацијата во општеството. Порача ...
сите 142 | | | веќе видена

Фејсбук статус на пратеникот на СДСМ, Александар Кирацовски: Случајот „Рекет“ е олицетворение на рекет-културата којашто како лоша практика се создаде за време ...
сите 36 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

По прилогот на штипската телевизија, еутанизирано кучето со болви - Анима Мунди бара кривична одговорност

Од:
До кого (е-маил):
Порака: