Штипскиот Питагора е шесто одделение, а се натпреварува со ученици од деветто

Во неговиот роден Штип го нарекуваат „чудото од дете“ и Штипскио Питагора. Последниот успех е само уште една потврда за неговата надареност. Тој стана државен ...
| | веќе видена | слични

Матури порано: – Од поклони добиваш пижами од Вартекст – Вараждин кои вртат во фамилијата од 1976-та, вино кое ќе им го вратиш ко ќе им одиш на слава, ...
| | веќе видена | слични

Останато

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети, вчера изјави дека Законот за употреба на јазиците бил испратен на мислење во Венецијанската комисија само заради намалување на ...
сите 126 | | | веќе видена

Полицијата во Нов Зеланд соопшти денеска дека уште две лица починале од повреди здобиени во ерупцијата на вулканот на Белиот остров оваа недела, со што бројот ...
сите 104 | | | веќе видена

За помалку од два дена премиерот Зоран Заев доживеа неверојатна авантура на две спротивставени ситуации по приемот во Бакингамската плата кај нејзиното ...
сите 121 | | | веќе видена

Соработката на полициите на Република Македонија и Република Словенија е на извонредно високо ниво, а во наредниот период продолжуваме во ист правец, изјави ...
сите 72 | | | веќе видена

Во пресрет на претстојните предвремени избори партиите влегоа во уште еден клинч. Овој пат тема финансирањето на претходната претседателска изборна кампања. ...
сите 123 | | | веќе видена

По денешното рочиште на случајот „Рекет” од однесување на судијката и обвинителката за организиран криминал при испитувањето на сведоците и обвинетите, станува ...
сите 104 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Штипскиот Питагора е шесто одделение, а се натпреварува со ученици од деветто

Од:
До кого (е-маил):
Порака: