Штипската Клиничка болница доби нов апарат за анестезија и отвори втора операциона сала

Штипската клиничка болница денеска отвори втора операциона сала, на која досега ѝ недостасуваше апарат за анестезија, со што пациентите побрзо ќе добиваат ...
| | веќе видена | слични

Штипската Физикална терапија „Кежовица", која е дел од Клиничка болница-Штип, ќе се поднови со нови апарати за терапија на пациентите од целиот источен регион. ...
| | веќе видена | слични

Состојбата во Физикалната терапија ,,Кежовица“ повод за реакцијата на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Штип.,,Ако извештајот од инспекцискиот надзор на Министерството ...
| | веќе видена | слични
4 копии

ЕВН донираше апарат за рана дијагностика на оштетувања на слухот кај новороденчињата во Општата болница Куманово. Годишно на одделот за акушерство и ...
| | веќе видена | слични
7 копии
5 копии

Нов апарат за рана дијагностика на оштетување на слухот кај новороденчиња доби денеска Oпштата болница во Куманово. Станува збор за донација на ЕВН Македонија ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерот за здравство, Венко Филипче, ја посети кумановската болница по повод донацијата на апарат за рана дијагностика на оштетувања на слухот кај ...
| | веќе видена | слични

Апаратите за анестезија во Општата болница во Охрид кои поради сервисирање еден месец не се во функција, од утре треба да бидат ставени во употреба. Станува ...
| | веќе видена | слични

Останато

Криминалите на Заев и СЈО испливуваат на површина. Пред неколу дена медиумите обелоденија дека има отворен сомнеж за платен рекет од 260.000 евра од страна на ...
сите 765 | | | веќе видена

Јавноста со денови е згрозена од навредливите напади кон еден „суетен“ новинар и „педер“ (како што самиот ги нарекува) од страна на премиерот Зоран Заев. ...
сите 390 | | | веќе видена

Kриминалната афера „Рекет“ која ги тресе темелите на важни државни институции и ја доведува под прашање, уште повеќе од досега, довербата на граѓаните во ...
сите 267 | | | веќе видена

Очигледно нестручноста на Зоран Атанасов и раководните структури во АХВ е толку голема што не го познаваат ниту Законот за ветеринарно здравје, по кој треба да ...
сите 172 | | | веќе видена

Се работи за класична стапица со која македонските власти се обидуваат полесно да дојдат до имињата на нејзините противници, на луѓето од опозицијата. Се ...
сите 132 | | | веќе видена

Замешаноста на Заев во случајот „Рекет“ е се поочигледен. Системот во Република Македонија е нападнат од силна криминална ерозија до тој степен што не ...
сите 124 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Штипската Клиничка болница доби нов апарат за анестезија и отвори втора операциона сала

Од:
До кого (е-маил):
Порака: