РОДИТЕЛИ, ВНИМАВАЈТЕ: Штипјанец преку Фејсбук дистрибуирал детска порнографија

7 копии

СВР Струмица поднесе кривична пријава против 34-годишен штипјанец К.Ш. поради основано сомнение за производство и дистрибуција на детска порнографија. Тој преку лажен профил на социјалната мрежа „Фејсбук“ побарал од малолетно девојче да му испрати фотографии со интимна содржина по што ги дистрибуирал и ги направил достапни за трети лица. Случајот, како што денеска соопшти МВР, се случил во јули 2015 година.
| | веќе видена | слични

Штипјанецот K.Ш. (34) преку лажен профил на „Фејсбук“ побарал и добил фотографии со интимна содржина од малолетно девојче кои потоа преку мрежата ги споделил на други лица. Полицијата против K.Ш. поднела кривична пријава за производство и дистрибуција на детска порнографија. Според МВР, осомничениот во јули 2015 година креирал лажен профил на социјалната мрежа „Фејсбук“ каде што потоа станал пријател со малолетно девојче. Тој од девојчето побарал да му испрати фотографии со интимна содржина. Откако девојчето му испратило фотографии, пријавениот ги објавил и ги направил достапни до трети лица.
| | веќе видена | слични

Тој преку лажен профил на социјалната мрежа „Фејсбук“ побарал од малолетно девојче да му испрати фотографии со интимна содржина по што ги дистрибуирал и ги направил достапни за трети лица. Случајот, како што денеска соопшти МВР, се случил во јули 2015 година. 
| | веќе видена | слични

Останато

Според непотврдена информација, евентуалното бегство на поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков било поврзано со лица од Унгарија, Молдавија и ...
сите 342 | | | веќе видена

Охрид, 21. ноември 2018 (ИНПРЕС) – Времето денес претпладне ќе биде облачно со врнежи од дожд кои локално ќе бидат поројни. Максималната температура во Охрид ...
сите 288 | | | веќе видена

Владата размислува и ќе донесе одлука да испрати барање за повлекување на одлуката за азил на Никола Груевски, од причини што доколку одлуката е заснована врз ...
сите 287 | | | веќе видена

„Неодговорноста на СДСМ дозволува вистинска еколошка катастрофа во Охридското езеро. Десетици тони плашица веќе неколку дена е заробена во каналот Студенчишта, ...
сите 52 | | | веќе видена

Албанските медиуми упатија остри критики на официјална Тирана бидејчи институциите се уште немаат одговор на прашањето како во земјата влегол нелегално ...
сите 336 | | | веќе видена

СДСМ со писмено соопштение реагира на прес-конференцијата на Димче Арсовски од ВМРО-ДПМНЕ.„За разлика од владеењето на ВМРО-ДПМНЕ кога парите на граѓаните се ...
сите 236 | | | веќе видена

Обвинителството за организиран криминал бара од црногорските власти да ги дадат видеоснимките од надзорните камери, од граничниот премин каде Никола Груевски ...
сите 156 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

РОДИТЕЛИ, ВНИМАВАЈТЕ: Штипјанец преку Фејсбук дистрибуирал детска порнографија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: