Штип со финални подготовки за „Пастрмајлијадата“

3 копии
7 копии

Избрани се дел од композициите за годинешниот фестивал на забавна музика „Макфест“. Кирил Панајотов советник за јавни дејности во Општина Штип информира дека ...
| | веќе видена | слични

Останато

Објавувањето на записникот од страна на еден портал само покажува колку е порозно и некадарно обвинителството, вели за Пресинг Тв адвокатот Звонко ...
сите 125 | | | веќе видена

Вицепремиерката и министерка за одбрана Радмила Шекеринска на својот Фејсбук профил објави дека ќе покрене тужба против порталот „Република“ за, како што вели, ...
сите 70 | | | веќе видена

Манчестер Јунајтед сакаше брзо да го заборави реми исходот со Вулверхемптон од пред пет дена, но наместо тоа, тимот од театарот на соништата во наредните ...
сите 37 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска во Општина Новаци, на настанот по повод увидот на напредокот на работите на магистралниот гасовод Неготино – Прилеп – Битола, ...
сите 353 | | | веќе видена

* (ВИДЕО) Заев: Лажни се сите наводи изнесени во новинарскиот текст кој ме инволвира во „Рекет“ Премиерот Зоран Заев, ја повика Јавната обвинителка да ја ...
сите 20 | | | веќе видена

Вицепрвакот на Англија стигна до максимални три победи во воведните три кола од новата сезона во Премиерлигата, на „Енфилд“, сосема очекувано падна Арсенал кој ...
сите 50 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Штип со финални подготовки за „Пастрмајлијадата“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: