Штип: Изложба на фотографии во Американското катче на УГД

Денес со почеток во 11:00 часот свечено ќе биде отворена изложбата на фотографии насловена „Aмерика низ мојот објектив“ на младиот студент Александар Соколов, кој има престојувано во САД како учесник на летните програми за студенти. Изложбата ќе ја отворат Анџела Агелер, советник за односи со јавноста во Амбасадата на САД во Р.Македонија и проф. д-р Емилија Јаневиќ-Ивановска, проректор за настава при Универзитетот „Гоце Делчев“ - Штип. Настанот ќе се одржи на салата за свечености на Кампус 2 (Педагошки факултет).
| | веќе видена | слични

Останато

Никола Груевски ќе биде на слобода и викендов. Синоќа до доцните часови, медиумските екипи чекаа пред затворот во Шутка, но екс премиерот не се појави. Во ...
сите 435 | | | веќе видена

Владата на СДСМ повторно удира по џебот на граѓаните. Прогресивниот данок кој го наметнува однародената и криминална власт, негативно влијае врз бизнисот и ...
сите 150 | | | веќе видена

Дали процесот за името е пред нова пречка – што значи изјавата на екс-министерот Никос Коѕијас дека нацрт-амандманот на членот 49 од Уставот, предложен од ...
сите 174 | | | веќе видена

По трагичната гостиварска случка, кога бегајќи од куче скитник младата Џејха Меџити заврши во водите на Вардар и се удави, се огласи и Ветеринарната комора на ...
сите 73 | | | веќе видена

Каков ќе биде ефектот на даночната реформа, односно прогресивниот данок ќе се види на долг рок. Не мора да значи дека повисоките даноци ќе се одразат добро или ...
сите 182 | | | веќе видена

Поради службено отстуство на претседателот на Судечкиот совет Оља Ристова, рочиштето за предметот „Титаник 3“ на Специјалното јавно обвинителство е одложено за ...
сите 50 | | | веќе видена

Исто како и во првиот круг гласање од локалните избори во 2013 година, притисокот и на 7 април, денот на вториот круг, врз членството на ВМРО-ДПМНЕ, вработени ...
сите 193 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Штип: Изложба на фотографии во Американското катче на УГД

Од:
До кого (е-маил):
Порака: