Добивката на Газпром петпати зголемена во вториот квартал, зголемен и извозот во Европа

2 копии

Нето добивката на рускиот производител на природен гас „Газпром“ е повеќе од пет пати зголемена во второто тримесечје од оваа година, благодарејќи како на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Останато

Обвинителките Ленче Ристоска и Фатиме Фетаи или кој било обвинител назначен како вршител на должноста не можат да ја преземат функцијата на специјалната јавна ...
сите 655 | | | веќе видена

На прашањето: дали очекува да почнат лични дисквалификации врз неа и врз дел од обвинителите во тимот како тоа дека против Катица Јанева се водела судска ...
сите 453 | | | веќе видена

Владата тоне во корупција и во афери, а институциите се политички притиснати и парализирани, истакна денеска портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум Стоилковски.Тој ...
сите 480 | | | веќе видена

Манчестер Сити во еден нестварен натпревар не успеа да оствари заслужена победа против Тотенхем, а за ситуацијата да биде уште подраматична, „граѓаните“ се ...
сите 59 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Добивката на Газпром петпати зголемена во вториот квартал, зголемен и извозот во Европа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: