Штетите од железничката несреќа кај Куманово огромни, одговорност нема

3 копии

Штетите од железничката несреќа која се случи на релација Скопје – Куманово (Табановци) а за која никој од властите не презеде одговорност се огромни, пишува ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Бројот на жртвите од железничката несреќа во Пакистан се зголеми на 23, откако во текот на ноќта во оштетените вагони беа пронајдени повеќе тела, соопштија ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Најмалку 11 луѓе загинаа, а над 70 се повредени откако патнички воз рано изутринава удрил во товарен вагон, паркиран на пругата, во источниот дел на Пакистан, ...
| | веќе видена | слични

– Патничкиот воз патувал од источниот град Лахоре до југозападниот дел на провинцијата Балочистан – изјави шефот на полицијата Умер Саламат, додавајќи дека при ...
| | веќе видена | слични
15 копии
4 копии

Нормализиран е железничкиот сообраќај на Коридорот 10 по отстранувањето на вагоните кои излетаа од пругите пред четири дена. Екипите на Јавното претпријатие за ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ ќе изнесе конкретни забелешки за новиот закон за јавно обвинителство што го предложи вчера премиерот Зоран Заев откако ќе го анализира, ...
сите 125 | | | веќе видена

Извори од СЈО за КОД велат дека најмалку два пати Бојан Јовановски ја посетил Катица Јанева во нејзината канцеларија во СЈО.Снимките предадени во ...
сите 401 | | | веќе видена

Рожер Федерер на болен начин го загуби неделното финале со Новак Ѓоковиќ на Вимблдон, но од друга страна пак, импресионираше со тенисот кој го прикажа во ...
сите 254 | | | веќе видена

Општина Охрид нема испратено официјално барање до Владата во врска со изземање или отстапување на ингеренции во одредена сфера од работењето на локалната ...
сите 147 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Штетите од железничката несреќа кај Куманово огромни, одговорност нема

Од:
До кого (е-маил):
Порака: