Мал пожар избувна на концертот на Ријана

На концертот на Ријана кој беше оддржан во Петокот во Далас избувна мал пожар додека пејачката ја пееше песната “California King Bed”. Екипажот брзо го изгасна пожарот на радост на 12.500 фанови. Ријана подоцна на Твитер напиша: “Јас сум многу изнервирана, многу убаво си поминав со сите вас!!! Ќе се вратам пак!! Мило ми е што вие бевте безбедни. Ви ветувам ека ќе се вратам”.
| | веќе видена | слични

Моника и Браун се венчаа повторно / Пожар на концерт на Ријана / Кардашијан се збогува со црното Моника и Браун се венчаа повторно Поп-пејачката Моника и кошаркарот Шенон Браун ги обновија брачните завети. Втората венчавка на двојката беше со драстично поголема прослава, со неколкустотини гости, за разлика од нивното прво „да“, кое минатиот ноември помина во строга медиумска тишина. Невестата носеше долга венчаница со потпис на Стефан Роланд. Пожар на концерт на Ријана Настапот на аренби-ѕвездата Ријана во Далас беше пожежок од што треба. Додека пејачката ги пееше нејзините најголеми хитови, на сцената избувна мал пожар, чии искри и жарчиња допреа и до првите редови на публиката. - Далас, ја запаливме сцената, буквално - кажа Ријана на предвреме завршениот концерт и вети дека ќе и се врати на публиката за да ја комплетира изведбата. Кардашијан се збогува со црното Црнокосата телевизиска ѕвезда Ким Кардашијан се збогува со нејзината темна коса и реши да се испроба во посветло издание. Актерката одбра ...
| | веќе видена | слични

Ријана во петокот била принудена да го напушти сопствениот концерт, откако и се запалила сцената на која настапувала, јавија синоќа американските медиуми. Убавицата од Барбадос збеснала затоа што морала да го скрати својот настап поради неисправната пиротехника која запалила рефлектор над самата сцена и кој почнал да фрла искри додека пејачката ја изведувала „California King Bed“. „ДАЛАС!!! Вечерва ја ЗАПАЛИВМЕ сцената!!! БУКВАЛНО!!! Спи**ена сум затоа што одлично се забавував со вас!!! Човече, морам уште еднаш да дојдам!! Одлични сте. Го сакам ова е*ано место. Мило ми е што сте безбедни!!!, напиша Ријана на својот Twitter профил. Ријана била тргната од сцената, обожавателите биле евакуирани, а надвор пред концертната сала брзата помош им укажувала помош на сите кои им била потребна. Противпожарните служби успеаја навреме да го спорат пожарот, пред тој да се прошири Ријана подоцна соопшти дека побарала средба со организаторите и продукцијата за да утврди зошто настанал пожарот. Засега сите најавени ...
| | веќе видена | слични

Останато

Никола Груевски ќе биде на слобода и викендов. Синоќа до доцните часови, медиумските екипи чекаа пред затворот во Шутка, но екс премиерот не се појави. Во ...
сите 433 | | | веќе видена

Владата на СДСМ повторно удира по џебот на граѓаните. Прогресивниот данок кој го наметнува однародената и криминална власт, негативно влијае врз бизнисот и ...
сите 182 | | | веќе видена

Дали процесот за името е пред нова пречка – што значи изјавата на екс-министерот Никос Коѕијас дека нацрт-амандманот на членот 49 од Уставот, предложен од ...
сите 158 | | | веќе видена

По трагичната гостиварска случка, кога бегајќи од куче скитник младата Џејха Меџити заврши во водите на Вардар и се удави, се огласи и Ветеринарната комора на ...
сите 73 | | | веќе видена

Поради службено отстуство на претседателот на Судечкиот совет Оља Ристова, рочиштето за предметот „Титаник 3“ на Специјалното јавно обвинителство е одложено за ...
сите 50 | | | веќе видена

Исто како и во првиот круг гласање од локалните избори во 2013 година, притисокот и на 7 април, денот на вториот круг, врз членството на ВМРО-ДПМНЕ, вработени ...
сите 193 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мал пожар избувна на концертот на Ријана

Од:
До кого (е-маил):
Порака: