Шола се крие, Ружин јавно и нуди брак

Македонскиот бизнисмен, син на политичарот Нано Ружин, признал дека пејачката одбива да го види и чуе, иако тој постојано се обидувал повторно да и се доближи. Тажна исповед на 27-годишниот Александар Ружин, по ненадејната разделба со хрватска пејачка Антонија Шола осамна во хрватскиот магазин „Стори“. Македонскиот млад бизнисмен, син на политичарот Нано Ружин, признал дека пејачката одбива да го види и чуе, иако тој постојано се обидувал повторно да и се доближи, откако Шола ненадејно ја прекинала нивната шестмесечна хармонична врска. Антонија не му се јавувала, а кога пробал да дојде до неа со свршувачки прстен, доживеал непријатност од нејзиното семејство, открил Ружин за „Стори“. - Ја сакам таа жена, сакам да ми се врати, а знам дека и таа ме сака. Антонија се повлече, се изолираше, ја нема никаде. Знам дека не постои трето лице. Се беше супер, заедно тргнавме од Скопје и последен пат се видовме на 26 јануари, кога тргнав во Париз, каде што го купив свршувачкиот прстен. Имавме некои ...
| | веќе видена | слични

Останато

Грчкиот весник „Екатимерини" открива дека по интервенција од Атина македонската државната новинска информативна агенција ја сменила изјавата на премиерот Зоран ...
сите 127 | | | веќе видена

Во 23 часот и 6 минути заврши рочиштето во Кривичниот суд за „крвавиот четврток". Во судскиот процес кој траеше 13 часа последен сведочеше актуелниот директор ...
сите 206 | | | веќе видена

ДА Кристина, можат да живеат поубаво. Затоа ајде на 30 септември да избереме ЗА европска Македонија. За нашите деца, за идните генерации! #ИзлезиЗА
сите 140 | | | веќе видена

Доколку пратениците од опозицијата одбијат да гласаат за уставни измени во согласност со Преспанскиот договор, во случај на референдумот да има цензус и ...
сите 92 | | | веќе видена

Михаил Рот, државниот министер задолжен за Европа во рамките на министерството за надворешни работи на Сојузна Република Германија, придружуван од германскиот ...
сите 44 | | | веќе видена

Успех за Овен, Бик се додворува на Близнаци, Ракот ужива со Скорпија, добри аспекти за Лав, Девица победува Риба, Терезија во љубов со Јарец, на Стрелецот ...
сите 65 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Шола се крие, Ружин јавно и нуди брак

Од:
До кого (е-маил):
Порака: