Тајгер Вудс уапсен на Флорида


Супер ѕвездата на голфот, Тајгер Вудс, бил уапсен во понеделникот на Флорида под сомневање дека возел под влијание на алкохол или дроги, соопшти Канцеларијата на шерифот на округот Пал Бич. Според она што го пишуваат агенциите, Тајгер Вудс бил потоа ослободен, но во јавноста беше пуштена фотографија од полициските документи, на која што тој изгледа уморен и е небричен. Вудс (41) не се натпреварувал на некој голф турнир од февруари во Дубаи, од каде што се повлече во првата рунда, поради болки во грбот. За Вудс, кој беше вклучен во повеќе афери поврзани со неговата поранешна сопруга и со подоцнежните партнерки, се веруваше дека може да го надмине рекордот на Џек Никлаус од освоени 18 главни турнири, но тој нема освоено ниту една гренд слем титула уште од 2008 година.
| | веќе видена | слични
2 копии

Полицајците најпрво го замолиле да излезе од возилото, за со вообичаен тест да проверат дали е доволно присебен да продолжи со управување на возилото. Но, набрзо заклучиле дека Вудс е под дејство на алкохол, дрога или лекови, и му забраниле повторно да седне зад воланот Откако пртекла фотографија од Тајгер Вудс, кого полицијата го привела поради возење под дејство на алкохол или лекови, сега во јавноста протекло и видео од самото приведување на славниот голфер. Полицајците најпрво го замолиле да излезе од возилото, за со вообичаен тест да проверат дали е доволно присебен да продолжи со управување на возилото. Но, набрзо заклучиле дека Вудс е под дејство на алкохол, дрога или лекови, и му забраниле повторно да седне зад воланот. "Дали сте добро?", го прашал полицаецот и му дозволил тестот да го направи бос, со оглед на тоа дека неколку минути не успеал да ги врзе врвките на своите чевли. "Знаете ли како воопшто дојдовте тука?", го прашал полицаецот, на што Вудс му одговорил дека нема поим, по што открил дека ...
| | веќе видена | слични

Снимката го прикажува Тајгер како се ниша, превртува со очите, па дури и спие додека полицијците ги прават тестовите. Тој на полициајците им изјавиле дека не знае каде се наоѓа и дека тргнал за Калифорнија. Тестовите не покажале присуство на алкохол во крвата, но во неа имало четири различни супстаници, поради што се претпоставува дека мешал различни лекови. Инаку, Тајгер е еден од најуспешните играчи на голф во сите времиња, а со години се наоѓа на листата за најплатени спортисти во светот. Еден од најдобрите играчи на голф во светот, Тајгер Вудс беше уапсен откако полицајци го пронајдо како спие на воланот на својот автомобил. Полицијата сега објави шокантно видео за тоа како полицијаците го затекнале Вудс додека спие во запалниот автомобил во раните утрински часови на Флорида.
| | веќе видена | слични
6 копии

Еден од најдобрите играчи на голф во светот, Тајгер Вудс беше уапсен откако полицајци го пронајдо како спие на воланот на својот автомобил. Полицијата сега објави шокантно видео за тоа како полицијаците го затекнале Вудс додека спие во запалeниот автомобил во раните утрински часови на Флорида. Снимката го прикажува Тајгер како се ниша, превртува со очите, па дури и спие додека полицијците ги прават тестовите. Тој на полициајците им изјавиле дека не знае каде се наоѓа и дека тргнал за Калифорнија. Тестовите не покажале присуство на алкохол во крвата, но во неа имало четири различни супстаници, поради што се претпоставува дека мешал различни лекови. Инаку, Тајгер е еден од најуспешните играчи на голф во сите времиња, а со години се наоѓа на листата за најплатени спортисти во светот.
| | веќе видена | слични

Полицијата сега објави шокантно видео за тоа како полицијаците го затекнале Вудс додека спие во автомобилот во раните утрински часови на Флорида. Снимката го прикажува Тајгер како се ниша, превртува со очите, па дури и спие додека полицијците ги прават тестовите. Тој на полициајците им изјавиле дека не знае каде се наоѓа и дека тргнал за Калифорнија. Тестовите не покажале присуство на алкохол во крвата, но во неа имало четири различни супстаници, поради што се претпоставува дека мешал различни лекови. Инаку, Тајгер е еден од најуспешните играчи на голф во сите времиња, а со години се наоѓа на листата за најплатени спортисти во светот.
| | веќе видена | слични
2 копии

Откако се појавила фотографија од Тајгер Вудс, кого полицијата го привела поради возење под дејство на алкохол или лекови, сега во јавноста се појавиле и повеќе видеа (со траење од неколку минути па се’ до повеќе од еден час) од приведувањето на славниот голфер. Полицајците најпрво го замолиле да излезе од возилото, за со вообичаен тест да проверат дали е доволно присебен да продолжи со управување на возилото. Но, набрзо заклучиле дека Вудс е под дејство на алкохол, дрога или лекови, и му забраниле повторно да седне зад воланот. “Дали сте добро?”, го прашал полицаецот и му дозволил тестот да го направи бос, со оглед на тоа дека неколку минути не успеал да ги врзе врвките на своите чевли. “Знаете ли како воопшто дојдовте тука?”, го прашал полицаецот, на што Вудс му одговорил дека нема поим, по што открил дека пиел лекови. Кога се обидел да оди право за полицаецот да провери дали е доволно присебен да продолжи да вози, станало јасно во каква состојба е. Не само што не успеал да направи два стабилни чекори, ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Поранешниот најдобар светски голфер Тајгер Вудс неодамна повторно се најде во фокусот на вниманието на спортската јавност откако беше уапсен поради возење во алкохолизирана состојба. Откако беше приведен, со него беше извршен разговор во полициска станица, па пуштен. Сепак, во отворено писмо до јавноста Вудс инсистира дека не се работи дека бил во алкохолизирана состојба, туку дека за време на возењето доживеал неочекувана реакција на лекови. – Ја разбирам сериозноста на ситуацијата во која се најдов и ја преземам целосната одговорност. Но, сакам јавноста да знае дека во мојот случај не се работи за алкохол, туку сето тоа беше неочекувана реакција на лекови кои ги добив на рецепт. Не знаев дека таа комбинација лекови може да доведе до такво влијание на мене. Сакам да се извинам на моето семејство и пријателите поради непријатната ситуација, и да и се заблагодарам на полицијата за максималната професионалност – вели во своето соопштение Тајер Вудс. Дали зборовите на Вудс се вистина може да проценете и сами од ...
| | веќе видена | слични

Полицијата го најде Тајгер Вудс како спие зад воланот на удрениот Мерцедес, а кога го извади од возилото имаше и што да види. Тајгер Вудс повторно, по којзнае кој пат се најде на насловните страници. Сега причините се „случувањата надвор од спортот“, што никако не е непознато за него. Многумина се сеќаваат кога сега веќе поранешната сопруга го фати во прељуба со бројни проститутки. Овојпат славниот голфер неодамна беше уапсен на Флорида на автопат каде спиел зад воланот во автомобил кој притоа бил видно оштетен. Полицијата секако веднаш го примети, а кога го извади од автомобилот да види за што се работи, освојувачот на 14 мејџер турнири (пандан на гренд слемовите во тенисот) беше практично вон себе. Бидејќи тестот за трезвеност таму е задолжителен, патролата се обиде да го изврши врз Вудс, но без успех, бидејќи тој едвај стоеше. Секако, веднаш беше приведен, а по преспиената ноќ зад решетки беше пуштен со кауција. Тајгер во објава за медиумите тврдеше дека не е пијан, туку дека бил под силно дејство на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Легендата во светот на голфот, Тајгер Вудс возеше брзо и заврши во затвор. Тоа се насловите во американските медиуми.Но,највеќе во медиумите беа зачудувачки фотографиитена Тајгер Вудс од апсењето.Случката се одиграла во делот на Јупитер каде што Тајгер Вудс после тоа отседнал неколку саати зад решетки во локалниот затвор.Но, воопшто никој не се загрижи за веста колку за фотографијата од апсењето на Вудс на која изгледа невобичаено и збунето и тотално непрепознатливо. Откако беше приведен, со него беше извршен разговор во полициска станица, па пуштен. Неговиот пр тим задолжен за неговата репутација, не мируваше и веднаш почна акција за да го оправда во целата оваа ситуација. Вудс веднаш после случката, наредниот ден упати писмо до јавноста и до неговите обожаватели. Во отворено писмо до јавноста Вудс објаснува дека не се работи за ситуација во која бил во алкохолизирана состојба, туку дека користи лекарства кои за за време на возењето му предизвикале неочекувана реакција, од која и тој бил изненаден. – Се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Полицијата на Флорида објави снимка од камера во полициско возило на која се гледа апсењето на голферот Тајгер Вудс. Вудс бил најден како спие во неговото возило, а откако се разбудил полицајците му рекле да оди по права линија, што тој не успеал да го направи. Потоа му рекле да ја каже азбуката без да пее. Полицаецот го прашува дали разбрал што се бара од него, а Вудс на тоа одговорил дека му е наредено „да не ја пее химната наназад“, со што покажал дека е потполно дезориентиран. Полицајците потоа го приведуваат и го носат во притвор. Вудс рекол дека причината за дезориентираноста била неочекувана реакција на лекови против болка што ги земал по операцијата на грбот. https://www.youtube.com/watch?v=p-6S6rFAt4w
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Дел од грчките пратеници се соочени со закани пред гласањето за доверба на владата на премиерот Алексис Ципрас и договорот за името со Македонија. Заканувачки ...
сите 558 | | | веќе видена

Поларните температури кој ги имавме во изминатиот подолг период барем засега се зад нас а до новиот студен бран уживајте во повисоките температури на воздухот ...
сите 261 | | | веќе видена

Грчкиот весник „То Вима“ информира дека Преспанскиот договор може да биде ратификуван во грчкиот парламент и со помалку од 151 пратеник, кои инаку му се ...
сите 592 | | | веќе видена

Спирос Данелис, пратеник во грчката парламентарна партија на партијата Потами, беше исфрлен од својата парламентарна група, а претседателот на партијата, ...
сите 108 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тајгер Вудс уапсен на Флорида

Од:
До кого (е-маил):
Порака: