Разбиен меѓународен ланец кој лошо коњско месо во Европа го подметнувал како скапо телешко месо

Околу 66 лица се уапсени бидејќи е разбиен меѓународен ланец на илегална трговија со коњско месо ширум Европа, објави Европол вчера. Криминалната мрежа е ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии
3 копии

Светло црвената боја на месото често може да излаже дека месето е свежо. Но затоа, непријатниот мирис е најдобар показател дека месото не е за употреба. Ако ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Најмалку 66 лица се уапсени откако е разбиен меѓународен синџир за нелегално тргување со коњско месо ширум Европа, објави европската полиција Европпол во ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Укинување на царината и прелевманот за увозот на смрзнато месо како клучно барање на преработувачите не месо беше истакнато денеска на тркалезната маса ...
| | веќе видена | слични
6 копии
повеќе

Останато

Министерот за надворешни работи Никола Димитров на маргините од на 72-то Генерално собрание на ОН, вчера во Њујорк, во својство на претседавач со ...
сите 302 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Разбиен меѓународен ланец кој лошо коњско месо во Европа го подметнувал како скапо телешко месо

Од:
До кого (е-маил):
Порака: