По трет пат ќе се доделат алтернативни награди за музика

Трето издание на Македонски алретнативни награди ќе се одржи на 23 мај со почеток во 12 часот на старото познато место, Школката во Градскиот парк. Ќе се доделат наградите за песна, спот, албум, концерт, МК презентер надвор од земјата, Запамти го ова име (млад артист) и лејбл. Гласањето ќе се довива преку www.blabla.mk . и ќе трае до 23 мај, а добитниците ќе се дознаат на самиот настан. "По трет пат заедно ќе ја славиме македонската музика и култура, награди за најзаслужните чинители на македонската култура и уметност проследени со настапи од многу македонски бендови и артисти: Јаков Дренковски и Бендот, "ПМГ Колектив", "СМАТ", "Проџект Орфеус", "Д Блек енд Вајз Сошл Клаб", "Подземан Ефект", Кртот, Видо, Сиги, Алфа, "Стил Темпл", како и видео-диџеј дуелот помеѓу диџеј Гоце САФ и диџеј Славе", соопштуваат организаторите. И оваа година ќе се додели главната награда за особен придонес и развој на македонската музика и сцена, каде меѓу наградените досега се: Влатко Стефановски, Гарабет Тавитијан, Група Зеро, ...
| | веќе видена | слични

Во скопскиот Градски парк на Школка денеска се организираат Македонските алтернативни награди. „По трети пат ќе се прослави македонската музика и култура со награди за најзаслужните чинители на македонската култура и уметност проследени со настапи од многу македонски бендови и артисти“, рекоа организаторите на настанот. Оваа година ќе бидат доделени главнате награди за особен придонес и развој на македонската музика и сцена, каде меѓу наградените се : Влатко Стефановски, Гарабет Тавитијан, Група Зеро, Мирко Попов, Бошко Симоновски – Дом на млади Штип, Крос Роуд Блуз Бенд, Петар Георгиевски -Камиказа, Евгение Каревски- ГЕНИ, Уличен Ритам, Роберт Богоевски – Коска „Се очекуваат голем број на посетители за да се прослави македонската музика, култура и уметност на едно место и со една мисла македонската сцена да се издигне на повисоко ниво, така како што заслужува. Ова е трето издание на првата и единствена наградна цермонија на македонската алтернативна сцена – МАН (Македонски алтернативни награди), всушност е ...
| | веќе видена | слични

„Ни дожд, ни бутур. Само сонце и награди, а плус нели сме андреграунд екипа, не сме од шеќер“, соопштија од Бла Бла телевизија која денеска на Школка во скопскиот Градски парк ги организира Македонските алтернативни награди. „По трети пат заедно ќе ја славиме македонската музика и култура со награди за најзаслужните чинители на македонската култура и уметност проследени со настапи од многу македонски бендови и артисти : Јаков Дренковски и Бендот, ПМГ Колектив, СМАТ, Проџект Орфеус, Д Блек енд Вајз Сошл Клаб, Подземан Ефект, Кртот, Видо, Сиги, Алфа, Стил Темпл, Гаро Тавитијан како и видео-диџеј дуелот помеѓу диџеј Гоце САФ и диџеј Славе“, соопштуваат организаторите на настанот. Инаку, и оваа година ќе бидат доделениглавната награда за особен придонес и развој на македонската музика и сцена, каде меѓу наградените се : Влатко Стефановски, Гарабет Тавитијан, Група Зеро, Мирко Попов, Бошко Симоновски – Дом на млади Штип, Крос Роуд Блуз Бенд, Петар Георгиевски -Камиказа, Евгение Каревски- ГЕНИ, Уличен Ритам, ...
| | веќе видена | слични

На 23-ти Мај во Градски Парк на Школка во Скопје, по трети пат ќе се одржи првата и единствена наградна цермонија на македонската алтернативна сцена – МАН (МАКЕДОНСКИ АЛТЕРНАТИВНИ НАГРАДИ).Неофицијалниот дел започнува во 12 , а официјалниот е закажан за 19 часот , кога ќе бидат доделени наградите за најзаслужните чинители на македонската култура и уметност ,проследени со настапи од многу македонски бендови и артисти : Јаков Дренковски и Бендот, ПМГ Колектив, СМАТ, Проџект Орфеус, Д Блек енд Вајз Сошл Клаб, Подземан Ефект, Кртот, Видо, Сиги, Алфа, Стил Темпл,Гаро Тавитијан како и видео-диџеј дуелот помеѓу диџеј Гоце САФ и диџеј Славе . Оваа година главната награда за особен придонес и развој на македонската музика и сцена,ќе ја понесат : Влатко Стефановски, Гарабет Тавитијан, Група Зеро, Мирко Попов, Бошко Симоновски – Дом на млади Штип, Крос Роуд Блуз Бенд, Петар Георгиевски -Камиказа, Евгение Каревски- ГЕНИ, Уличен Ритам, Роберт Богоевски - Коска .
| | веќе видена | слични

Понеделник 22.5.2017 МКЦ 20.00/А што потоа? Режија: Драгана Гунин Играат: Бојан Лазаров Јанка Лефкова Нина Максимова Марјан Наумов Дарко Ристовски Благојчо Стојанов Емине Халил Претставата се игра во Џебно кино. Втора изведба 22ри мај- понеделник од 20 часот Трета изведба 23ти мај-вторник од 20 часот *Претставата содржи вознемирувачки материјал и не се препорачува за лица помлади од 14 години. Резервации на: 02 3 115 225 ( билетара на МКЦ) Цена на билет: 200 денари МНТ 20.00/Говорна мана Автор: Горан Марковиќ Режисер: Драгана Милошевски-Попова Улоги: Мишел ― Игор Џамбазов Славица ― Сашка Димитровска Петар ― Ивица Димитријевиќ Актерка ― Арна Шијак Актерка ― Ана Стојановска Актерка ― Билјана Јовановска Повеќе информации за претставата http://mnt.mk/pretstavi/govorna-mana Билетите се пуштени во продажба на билетарницата во МНТ и преку online мрежата Купи карти за се https://www.kupikartizase.com/Events/govorna_maana_2017 МКЦ Здраво млади! Mалата мечка ве кани музичка предигра: Slowdive – “Slowdive“, во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во Градскиот парк, на познатата Школка, на 23 мај ќе се одржи третото издание на македонските алтернативни награди – МАН, на кое ќе се доделуваат награди за најзаслужните чинители на македонската култура и уметност проследени со настапи од многу македонски бендови и артисти: Јаков Дренковски и Бендот, ПМГ Колектив, СМАТ, Проџект Орфеус, Д Блек енд Вајз Сошл Клаб, Подземан ефект, Кртот, Видо, Сиги, Алфа, Стил темпл, како и видеодиџеј дуелот помеѓу диџеј Гоце САФ и диџеј Славе . Оваа година ќе биде доделена главната награда за особен придонес и развој на македонската музика и сцена.Град Скопје го поддржа настанот и го вклучи МАН во програмата за култура. Забавата ќе се одржи на 23 мај од 12 до 1часот, а ќе продолжи до раните утрински часови во Јавен алтернативен простор „Бла Бла клуб“ (Градска плажа парк ) со диџеј Кодра. (Макфакс) Loading...
| | веќе видена | слични

Судбоносно трето издание на МАН-македонски алтернативни награди, на 23 мај од 12:00 на старото познато место, Школката во Градскиот парк . 23 мај е Денот Д. По трет пат заедно ќе ја славиме македонската музика и култура, награди за најзаслужните чинители на македонската култура и уметност проследени со настапи од многу македонски бендови и артисти: Јаков Дренковски и Бендот, ПМГ Колектив, СМАТ, Проџект Орфеус, Д Блек енд Вајз Сошл Клаб, Подземан Ефект, Кртот, Видо, Сиги, Алфа, Стил Темпл, како и видео-диџеј дуелот помеѓу диџеј Гоце САФ и диџеј Славе . Наскоро пуштаме и гласање на www.blabla.mk кое заедно со гласот на жири комисијата ќе ги одлучат добитниците награди за : ПЕСНА, СПОТ, АЛБУМ, КОНЦЕРТ, МК ПРЕЗЕНТЕР НАДВОР, ЗАПАМТИ ГО ОВА ИМЕ (МЛАД АРТИСТ), ЛЕЈБЛ, гласањето ќе трае до 23, а добитниците е се дознаат на самиот настан. Секако и оваа година ќе ја доделиме главната награда за особен придонес и развој на македонската музика и сцена, каде меѓу наградените се : Влатко Стефановски, Гарабет Тавитијан, ...
| | веќе видена | слични

Останато

ВМРО- ДПМНЕ функционира одлично е ставот на претседателот на партијата Христијан Мицкоски , ден по самитот на Европската народна партија што се одржа во ...
сите 165 | | | веќе видена

Сопругата на Претседателот на Република Македонија, г-ѓа Маја Иванова присуствуваше на приемот што во Париз го приреди првата дама на Франција, г-ѓа Брижит ...
сите 157 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 298 | | | веќе видена

Кризниот штаб против промена на Уставот, распуштање на Собранието и распишување избори „Македонија-блокира“ и Координативното тело на дијаспората во Европа ...
сите 92 | | | веќе видена

Поранешната министерка за внатрешни работи, Гордана Јанкуловска за ТВ21, во врска со случајот „Монструм“, на прашањето: Дали сега во ваква позиција може да ...
сите 155 | | | веќе видена

Либералната партија смета дека со воведувањето на црвена, жолта и зелена еколошка налепница за возилата нема да се реши проблемот со загадувањето. Ќе се удри ...
сите 150 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

По трет пат ќе се доделат алтернативни награди за музика

Од:
До кого (е-маил):
Порака: