ШКЛ: Започнуваат „Денови за култура на детето“

Со промоција на стихозбирка, во рамки на ШКЛ 2011, вечерва започнуваат „Деновите за култура на детето“. Станува збор за промовирање на публикуваните стихови на младата поетеса, Анастасија Петрова, насловени како „Стихот на моето срце“. Промоцијата ќе се одржи во НУ Библиотека „Гоце Делчев“ со почеток од 21 ч.
| | веќе видена | слични

Останато

СДСМ веднаш со реакција по повод прес-конференциите на ВМРО-ДПМНЕ. Лидерската партија истакна дека дебата ќе има кога претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Мицкоски ќе ...
сите 241 | | | веќе видена

Бавното движење на бурата е повеќе загрижувачкo, отколку нејзината сила, велат метеоролозите Ураганот Флоренс стигна во Северна Каролина. Јачината на ураганот ...
сите 157 | | | веќе видена

„Нашата заедничка одлука на 30 септември ќе го обезбеди нашето место во ЕУ и НАТО. Во најмоќната економска заедница на светот – ЕУ. Во најсилниот воен сојуз на ...
сите 83 | | | веќе видена

Еден од сведоците на денешното рочиште за случувањата на 27-ми април за кои 33 луѓе се обвинети за тероризам, беше и екс-пратеникот на СДСМ, а денес заменик ...
сите 113 | | | веќе видена

Министерот за Европа и надворешни работи на Албанија, Дитмир Бушати, својата официјална посета на Македонија ја започна со средба со собранискиот спикер, Талат ...
сите 196 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ШКЛ: Започнуваат „Денови за култура на детето“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: