Пелагониското дерби во фокусот: На „Могила“ кога се нема друг стадион!


По постојаното одолговлекување на работите околу реконструкцијата на градскиот стадион „Гоце Делчев“ во Прилеп, фудбалерите на Победа и оваа сезона ќе бидат ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Екипата на Шкендија се покажа поподготвена на натпреварот кој во Тетово го одигра против актуелниот шампион на Македонија, Вардар во првото коло од домашниот ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Пресудата за ослободување на Зоран Заев од секаква вина за случајот „Поткуп“ е црн ден за македонското судство. Пресудата за ослободување на ...
сите 281 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев телефонски разговараше со германската канцеларка Ангела Меркел, која дала поддршка за изнаоѓање заемно прифатливо решение за спорот со ...
сите 250 | | | веќе видена

Саудиски патнички авион морал принудно да слета, кога неговите предни тркала не се спуштиле на време, па леталото лизгало по пистата.До инцидентот, во кој биле ...
сите 104 | | | веќе видена

Кралското семејство ги објави официјалните фотографии од принцот Хари и Маган Маркл по нивната свадба што се одржа во саботата, 19 мај. На една од фотографиите ...
сите 269 | | | веќе видена

Со многу емоции, со голема благодарност до тимот и соработниците, по седум години менаџирање со монетраната власт Димитар Богов замина од Централната банка. ...
сите 224 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пелагониското дерби во фокусот: На „Могила“ кога се нема друг стадион!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: