Шкендија ќе се „загрева` со Ренова и Македонија ЃП!

Шкендија ги договори и првите две контролни средби за време на зимските подготовки. Тимот на Ќатип Османи првата тест проверка по стартот на подготовките ќе ја ...
| | веќе видена | слични

Водени очигледно од интенцијата за сериозни промени во играчкиот состав, Шкупи остана и без уште еден фудбалер за продолжението од сезоната, централниот ...
| | веќе видена | слични

Искусниот македонски голман, Костадин Захов ги разреши дите дилеми околу својата иднина потпишувајќи нов договор со Шкендија. Иако постоеше можност Захов да ја ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во наредниот период ќе преовладува облачно време со слаби локални врнежи од дожд, а на планините од снег. По одделни котлини ќе има појава на магла, а повеќе ...
сите 239 | | | веќе видена

Граѓаните да бидат спокојни и да ја одбијат омразата на ВМРО-ДПМНЕ, порача владејачкиот СДСМ, од каде тврдат дека Законот за јазиците е во согласност со ...
сите 209 | | | веќе видена

Во поликлиниката „Идадија“ има 15 од спорните вакцини против мали сипаници со погрешна декларација. Здравство ја отвори вратата за камерата на 1ТВ, која ...
сите 175 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Шкендија ќе се „загрева` со Ренова и Македонија ЃП!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: