Финалето од Купот на Македонија ќе биде пренесувано и на знаковен јазик


5 копии

Фудбалската федерација на Македонија во соработка со Национална спортска федерација на глуви на Македонија за прв пат ќе обезбеди директен пренос од фудбалски ...
| | веќе видена | слични
3 копии
3 копии

На Куп-натпреварот меѓу Пелистер и Шкендија, имаше недолични скандирања од двете навивачки групи, поради кои спикерот мораше да ги предупредува гледачите ...
| | веќе видена | слични

Фудбалерите на Шкендија ги обединија клупските титули во македонскиот фудбал. Тетовските „црвено црни“ на трофејот од Првата лига ја додадоа титулата од Купот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Шкендија е нов сопственик на пехарот во фудбалскиот Куп на Македонија. Тетовци во финалето во Струмица го совладаа Пелистер со 3:0.Два погодока за ...
| | веќе видена | слични

Ќатип Османи како победник, и Неџат Хусеин во улога на тренер на поразениот тим, после натпреварот ги искажаа своите импресии од одиграното финале на Купот на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Бидејќи веќе неколку дена е во бегство, во Унгарија, екс премиерот Никола Груевски не се појави на денешното рочиште за “Насилството во Центар”. Од затворот ...
сите 266 | | | веќе видена

СДСМ е единствената партија во Европа која ја води лице, три пати аболицирано за тежок криминал и злоупотребувајќи ја моќта и институциите наредува политички ...
сите 289 | | | веќе видена

Во моментов не постојат официјални информации дали полицијата има сознанија дека Груевски е во земјата, штом потрагата ја започна пред неговиот дом. Единствено ...
сите 217 | | | веќе видена

Избеганиот Никола Груевски е во Унгарија каде што побара азил, а таму стигнал преку Црна Гора. Територијата на Црна Гора ја напуштил истиот ден преку ...
сите 554 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 271 | | | веќе видена

Кризниот штаб против промена на Уставот, распуштање на Собранието и распишување избори „Македонија-блокира“ и Координативното тело на дијаспората во Европа ...
сите 59 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп денеска нагласи дека нема никакви разногласија помеѓу вработените во неговата Администрација. – Во Белата куќа работите ...
сите 74 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев, денеска одржа прес-конференција заедно со заедно со министерот за финансии Драган Тевдовски, на која ги презентираа главните аспекти на ...
сите 188 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Финалето од Купот на Македонија ќе биде пренесувано и на знаковен јазик

Од:
До кого (е-маил):
Порака: