Османи најавува: Ќе направиме се’ да обезбедиме место во групите од Лига Европа


Од Шкендија најавуваат борба до последниот здив за испишување на историја и пласман во групите од второто по ранг европско клупско натпреварување. Македонија ...
| | веќе видена | слични

Шкендија заслужува поддршка. Македонскиот првак вечерва ќе бие битка за влез во групната фаза во ЛЕ, ќе бие битка за историски успех, но и за рејтинг поени на ...
| | веќе видена | слични

Македонскиот шампион после првиот меч во Норвешка има негатива од 3:1, но избраниците на тренерот Ќатип Османи ќе дадат се од себе истата да ја анулираат и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Основното јавно обвинителство по допрен глас од соседите ќе го истражува случајот со семејството кое живее во станот во скопската населба Аеродром кое живее ...
сите 187 | | | веќе видена

Во текот на вчерашниот ден во 14:00 часот во Куманово на бул.„Октомвриска Револуција“ во близина на крстосницата со ул.„Пионерска“, се случила сообраќајна ...
сите 218 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев оствари средба со претставници и припадници на заедниците на Бошњаци и Горани во Македонија и ...
сите 171 | | | веќе видена

Фудбалерите на Јувентус во средата во гости ја победија Валенсија со 2:0 во првиот натпревар од групната фаза во Лигата на Шампионите. Натпреварот на „Местаља“ ...
сите 233 | | | веќе видена

Доколку пратениците од опозицијата одбијат да гласаат за уставни измени во согласност со Преспанскиот договор, во случај на референдумот да има цензус и ...
сите 91 | | | веќе видена

Шведскиот првак Кристијанштад е првиот противник на Вардар во групата А од Лигата на шампионите, кој сезонава ќе се појави во СЦ „Јане Сандански", попладнево ...
сите 92 | | | веќе видена

Италијанската филмска дива Клаудија Кардинале и оскаровецот Роџер Дикинс, попладнево пристигнаа во Македонија. Тие се специјални гости на Интернационалниот ...
сите 58 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Османи најавува: Ќе направиме се’ да обезбедиме место во групите од Лига Европа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: