Шинтер има ист проблем секој ден!


Создадено на Петок, 29 Јануари 2016 10:48 Македонскиот рапер Шинтер на својот официјален јутуб канал го промовираше своето ново музичко видео. Песната „Секој ден" е снимена во „La Famila Records", а продуцент е Диџеј Скитара. Видеото е во продукција на „La Famila entertainment". Со оваа песна Шинтер го најавува својот прв албум насловен како „Шинтерница".
| | веќе видена | слични

Излезе и третото видео на Шинтер со наслов Секој Ден. Dj Skitara направи бит на кој Шинтер повторно рецитира за социјални теми кои ги мачат сите млади но тој преку уметноста (рапот), поставува дилеми за кои самиот наоѓа решенија. La Familia Records и La Familia entertainment ни го пружаат ова задоволство да слушаме малку поинаков рап од оној само со брзи коли, шмркање, насилство и слични будалаштини. Респект за фамилијата! Погледнете го видеото:
| | веќе видена | слични

Останато

Вицепремиерот за европски прашања Бујар Османи коментирајќи ја изјавата на претседателот Ѓорге Иванов дека нема да излезе на референдумот на 30 септември, рече ...
сите 64 | | | веќе видена

Како што пишуваат италијанските медиуми првиот човек на Јувентус Андреа Ањели знае која ќе биде следната ѕвезда која ќе пристигне во Торино. Познато е дека ...
сите 242 | | | веќе видена

Форумот за демократска Македонија оствари средба со Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, Вицепремиерот за европски прашања, Бујар ...
сите 38 | | | веќе видена

Економската штета од ураганот Флоренс изнесува 44 милијарди долари, проценува компанијата Муди`с. Според компанијата, штетата е еквивалентна на земјотресот што ...
сите 128 | | | веќе видена

По повод големиот христијански празник, Рождество на Пресвета Богородица, во познатиот манастир „Света Пречиста Кичевска“ чиј патрон е Мајката божја, со ...
сите 49 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Шинтер има ист проблем секој ден!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: