3 копии

Градот Скопје реагира на серијата на прес-конференции на ВМРО-ДПМНЕ на кои се пласираат разни невистини и шпекулации околу работата и состојбите со депонијата ...
| | веќе видена | слични

Со него разговаравме за сите теми поврзани од делокругот на неговата позиција и за перспективите за развој на Македонската метропола. Шилегов во „Само Вистина“ ...
| | веќе видена | слични

Наследив нефункционална јавна администрација, нефункционални јавни претпријатија и долг од 2,85 милијарди денари, рече скопскиот градоначалник Петре Шилегов во ...
| | веќе видена | слични

Градоначалникот на Скопје Петре Шилегов во емисијата „Отворено“ на 24 Вести изнесе грст навреди и омаловажувања кон граѓаните кои три дена протестираа против ...
| | веќе видена | слични

Градоначалникот на град Скопје очигледно мува не го лази додека на булеварот „Словенија“ на еден семафор истовремено му светат сите три светла. Возачите ...
| | веќе видена | слични

Светот на големо дискутира за патот на свилата и околу тоа се плетат разно разни геополитички приказни. И додека тоа е актуелно во светски рамки во Скопје се ...
| | веќе видена | слични

Останато

Според непотврдена информација, евентуалното бегство на поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков било поврзано со лица од Унгарија, Молдавија и ...
сите 450 | | | веќе видена

Азилот што го доби екс премиерот Никола Груевски му дава право слободно да се движи само на унгарска територија, но не и надвор од неа – објаснува за Нова ...
сите 467 | | | веќе видена

Соопштение до јавноста – реакција на соопштението на СДСМ кое се однесуваше на прес конференцијата на Наум Стоилковски Македонија е единствена држава во Европа ...
сите 110 | | | веќе видена

„Неодговорноста на СДСМ дозволува вистинска еколошка катастрофа во Охридското езеро. Десетици тони плашица веќе неколку дена е заробена во каналот Студенчишта, ...
сите 50 | | | веќе видена

Веднаш штом Судот го донесе решението за меѓународна потерница, МВР ја распиша и го извести Интерпол, соопшти министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски ...
сите 33 | | | веќе видена

СДСМ со писмено соопштение реагира на прес-конференцијата на Димче Арсовски од ВМРО-ДПМНЕ.„За разлика од владеењето на ВМРО-ДПМНЕ кога парите на граѓаните се ...
сите 264 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Реакција

Од:
До кого (е-маил):
Порака: