Град Скопје и ЈСП набавуваат нови еколошки автобуси на гас

На прашање на советничката Јелена Жугиќ дали новиот кредит со кој ќе се задолжи Јавното сообраќајно претпријатие – Скопје за набавка на автобуси на гас значи ...
| | веќе видена | слични
4 копии

На Советот на Град Скопје денес се раправаше по предлогот на градоначалникот Шилегов, да се задолжи со нови 10 милиони евра Јавното сообракајно претпријатие ...
| | веќе видена | слични

Градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов ветуваше зеленило, а прави пустелија. По сечење на дрвата во повеќе скопски општини, на ред дојде и Аеродром. ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Продолжува уништувањето на зеленилото во Скопје. Неколку децениски дрва утрово се жртва на сеча во скопската општина Карпош, иако ветувањето на градоначалникот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Точно е дека ќе се позајмат десет милиони евра, но бројот автобуси кои ќе се купат ќе зависи од понудите на добавувачите, објаснуваат од Јавното сообраќајно ...
| | веќе видена | слични

Со кредит од Европската банка за обнова и развој во висина од 10 милиони евра Скопје догодина ќе добие 40 нови автобуси на природен гас, најави пред десет дена ...
| | веќе видена | слични

Останато

Форумот за демократска Македонија оствари средба со Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, Вицепремиерот за европски прашања, Бујар ...
сите 38 | | | веќе видена

Економската штета од ураганот Флоренс изнесува 44 милијарди долари, проценува компанијата Муди`с. Според компанијата, штетата е еквивалентна на земјотресот што ...
сите 130 | | | веќе видена

Монашкиот постриг го изврши надлежниот Архипастир неговото Високо преосвештенство митрополитот Дебарско-Кичевски господин Тимотеј, во присуство на голем број ...
сите 49 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Град Скопје и ЈСП набавуваат нови еколошки автобуси на гас

Од:
До кого (е-маил):
Порака: