Шилегов: СДСМ ќе преговара со сите партии што дадоа потписи, а влада ќе има скоро


4 копии

„СДСМ е отворена и ќе се преговара со сите партии чии пратеници ги дадоа потписите за сочинување на парламентарното мнозинство. Ќе преговараме и со Беса и со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во тек на лидерската средба Зоран Заев-Али Ахмети портпаролот на СДСМ Петре Шилегов изјави дека процесот за состав на владата е започнат. „Небитно е прашањето ...
| | веќе видена | слични

Што е она што мандатарот Заев го додели сега како гаранција, а го немаше претходно и ве одвраќаше од таа одлука да го доделите мандатот? „За гледачите да имаат ...
| | веќе видена | слични
4 копии

„Јас не одам на прослава, продолжувам со состаноци. Имаме доста коалициски партнери во нашата коалиција, во албанските партии, во другите етнички заедници. Ќе ...
| | веќе видена | слични
4 копии

- Се додека не се исцрпи можноста за доделување на мандатот за други опции не би сакале да дискутираме. Откако ќе биде доделен мандатот, владата ќе биде ...
| | веќе видена | слични

Останато

Доколку Северна Кореја изврши тестирање на хидрогенска бомба во Тихиот Океан, тоа ќе биде „промена на играта“ и САД ќе го третираат сериозно, но не веруваат ...
сите 293 | | | веќе видена

Генералниот секретар на ОН, Антинио Гутереш денеска на средба со македонскиот премиер Зоран Заев изрази поддшка за спроведувањето на реформите во Македонија и ...
сите 228 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Шилегов: СДСМ ќе преговара со сите партии што дадоа потписи, а влада ќе има скоро

Од:
До кого (е-маил):
Порака: