Шилегов ќе вработи 19 нови административци, со тоа вкупниот број порасна на 44


Градоначалникот Петре Шилегов ќе вработи нови 19 административци во Град Скопје. Со тоа, вкупната бројка на нови вработувања во администрацијата откако Шилегов ...
| | веќе видена | слични

Град Скопје за набавка на сокови планира да потроши преку 20 илјади евра. На официјалната страница на системот за Јавни набавки има објавено оглас во кој под ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерството за информатичко општество и администрација објави оглас за вработување на 14 (четиринаесет) лица на неопределено време на работна позиција - ...
| | веќе видена | слични
3 копии

„Комунална хигиена“ Скопје за привремени вработувања во текот на референдумска кампања ќе потроши 1,85 милиони евра. На официјалната страница на системот за ...
| | веќе видена | слични
2 копии
8 копии

Почитувани, Неспособниот Шилегов ја преполнува градската администрација додека нема проекти, и капиталните инвестиции се изворедно најниски 16 отсто. ...
| | веќе видена | слични

Нема крај на масовните вработувања во државната и општинската администрација во ек на реферндумска кампања. На страната на системот за Јавни набавки има ...
| | веќе видена | слични

 Надвор од европските препораки и мерит системот распишува оглас за вработување на 44 административни службеници преку агенција за привремени вработувања. ...
| | веќе видена | слични
3 копии
4 копии
повеќе

Останато

Раководството на ВМРО-ДПМНЕ вечерва оддржува седница на централниот комитет во седиштето на партијата. Највисоко на агендата на вечерашниот состанок се очекува ...
сите 242 | | | веќе видена

Иницијативата Правда за Никола Груевски денеска преку сооштение искажа незадоволство од одбивањето на второстепената жалба за одложување на издржувањето на ...
сите 105 | | | веќе видена

На централната церемонија во Париз, чиј домаќин беше францускиот претседател Франсоа Макрон, учествуваа претседателите и премиерите на речиси 80 држави од сите ...
сите 159 | | | веќе видена

Скопје/Охрид, 12. ноември 2018 (ИНПРЕС) – МВР ќе поднесе соодветни пријави против Јанко Бачев и демонстрантите кои протестираа пред куќите на пратениците од ...
сите 103 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп денеска попладне ги посети американските воени гробишта во предградието Сирен на Париз, кои се симбол на учеството на ...
сите 54 | | | веќе видена

Градот Скопје реагира на прес-конференцијата на членот на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Влатко Ѓорчев поврзана со предлогот за воведување систем на налепници при ...
сите 135 | | | веќе видена

Поранешниот премиер Никола Груевски не се појави во затворот во Шутка во текот на ноќта, иако најупорните новинарски екипи го чекаа до раните утрински часови. ...
сите 8 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Шилегов ќе вработи 19 нови административци, со тоа вкупниот број порасна на 44

Од:
До кого (е-маил):
Порака: