Шилегов ќе вработи 19 нови административци, со тоа вкупниот број порасна на 44


Градоначалникот Петре Шилегов ќе вработи нови 19 административци во Град Скопје. Со тоа, вкупната бројка на нови вработувања во администрацијата откако Шилегов ...
| | веќе видена | слични

Град Скопје за набавка на сокови планира да потроши преку 20 илјади евра. На официјалната страница на системот за Јавни набавки има објавено оглас во кој под ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерството за информатичко општество и администрација објави оглас за вработување на 14 (четиринаесет) лица на неопределено време на работна позиција - ...
| | веќе видена | слични
3 копии

„Комунална хигиена“ Скопје за привремени вработувања во текот на референдумска кампања ќе потроши 1,85 милиони евра. На официјалната страница на системот за ...
| | веќе видена | слични
2 копии
8 копии

Почитувани, Неспособниот Шилегов ја преполнува градската администрација додека нема проекти, и капиталните инвестиции се изворедно најниски 16 отсто. ...
| | веќе видена | слични

Нема крај на масовните вработувања во државната и општинската администрација во ек на реферндумска кампања. На страната на системот за Јавни набавки има ...
| | веќе видена | слични

 Надвор од европските препораки и мерит системот распишува оглас за вработување на 44 административни службеници преку агенција за привремени вработувања. ...
| | веќе видена | слични
3 копии
4 копии
повеќе

Останато

Правилната форма на државјанството напишано на личните документи на албански јазик треба да биде државјанство „на Македонија“ („E Maqedonisë”), а не како што ...
сите 258 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ го издаде следното соопштени/изјава, во врска со објавувањето во Службен весник на РМ на Законот за употреба на јазиците, без потпис од ...
сите 265 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Шилегов ќе вработи 19 нови административци, со тоа вкупниот број порасна на 44

Од:
До кого (е-маил):
Порака: