Истражување: Решение за куќињата скитници со прифатилиште за неограничено сместување


9 копии

Мнозинството од граѓаните во Македонија (60,1 процент) сметаат дека најсоодветно решение за проблемот со кучињата скитници е да се обезбеди прифатилиште во кое ...
| | веќе видена | слични

Во вчерашната емисија на Сител, „Детектор“ гостуваше градоначалникот на Град Скопје кој говореше за проблемот кучиња скитници и како да се реши. Последните ...
| | веќе видена | слични

Според истражувањето на јавното мислење спроведено за емисијата „Детектор„ за тоа кое е најсоодветно решение за проблемот со кучињата скитници, мнозинството ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Кучињата скитници за граѓаните се огромен проблем. Анкетата на Институтот за политички истражувања Скопје за Детектор покажува дека 60% од граѓаните се со став ...
| | веќе видена | слични

Градоначалникот Шилегов донесе одлука од денеска да почне постапка за формирање ново јавно претпријатие кое ќе биде задолжено за третман и благосостојба на ...
| | веќе видена | слични

Маурин Хачер од Флорида, на 3 декември минатата година доживеала мозочен удар кога се туширала, а нејзиниот лабрадо и ретвривер Бела и Сади веднаш претрчале ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Криминалите на Заев и СЈО испливуваат на површина. Пред неколу дена медиумите обелоденија дека има отворен сомнеж за платен рекет од 260.000 евра од страна на ...
сите 649 | | | веќе видена

Јавноста со денови е згрозена од навредливите напади кон еден „суетен“ новинар и „педер“ (како што самиот ги нарекува) од страна на премиерот Зоран Заев. ...
сите 390 | | | веќе видена

„Зоран Заев не го прима неговиот пулен и штитеник Боки 13 во премиерскиот кабинет во Владата, туку на фотографиите е Христијан Мицкоски маскиран во политичар ...
сите 427 | | | веќе видена

Kриминалната афера „Рекет“ која ги тресе темелите на важни државни институции и ја доведува под прашање, уште повеќе од досега, довербата на граѓаните во ...
сите 267 | | | веќе видена

Лидерот на опозициската партија ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, повика на одржување предвремени избори во државата, на прес-конференцијата што ја одржа вчера, ...
сите 93 | | | веќе видена

Очигледно нестручноста на Зоран Атанасов и раководните структури во АХВ е толку голема што не го познаваат ниту Законот за ветеринарно здравје, по кој треба да ...
сите 172 | | | веќе видена

Хороскоп за 33 та недела : Знаете ли кој хороскопски знак е личноста на која сакате да ѝ подарите нешто? Овен Оние кои се родени во знакот Овен сакаат што е ...
сите 169 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Истражување: Решение за куќињата скитници со прифатилиште за неограничено сместување

Од:
До кого (е-маил):
Порака: