Една четвртина од смртните случаи во светот се поради загадувањето

7 копии

Една четвртина од сите предвремени смртни случаи и болести ширум светот се поради загадувањето и уништувањето на животната средина, се вели во извештајот што ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Европскиот парламент денеска усвои Резолуција, која дава предлози за борба против загадувањето на воздухот во секторот на транспортот, земјоделство и ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Германскиот автомобилски гигант „Фолксваген“ соопшти дека минатата година ја завршил со раст на профитот и на приходите и покрај огромните трошоци во врска со ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Останато

Водачот на терористичката организација Исламска држава ги повика екстремистите и сволите следбеници да се „одмаздат“ по пукањето во џамиите на Нов Зеланд. Еден ...
сите 133 | | | веќе видена

Охрид, 19. март 2019 (ИНПРЕС) – Времето денес ќе биде сончево и топло време во утринските часови со слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Во ...
сите 168 | | | веќе видена

Денеска работните групи зборуваа за иднината на СЈО. На оваа тема во отвотеното Студио 1 телефонски се вклучи новинарот Антонио Крстевски кој е во ...
сите 110 | | | веќе видена

– Клучната порака и лекцијата од тримесечните протести е дека Вучиќ може да падне само ако е притиснат. Преку институциите, ние повеќе не можеме ништо повеќе ...
сите 150 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Една четвртина од смртните случаи во светот се поради загадувањето

Од:
До кого (е-маил):
Порака: