Измени на законот за возачите над 65 години во Македонија

4 копии
4 копии

Интензивно чистење на центарот на Скопје од неправилно паркирани возила. Ваква глетка може да затекнете доколку денес ве нанесе пат натаму. Сообраќајната ...
| | веќе видена | слични
20 копии
8 копии
6 копии
8 копии

Мотоциклист загина, велосипедист е тешко повреден, а 16 лица се здобиле со лесни телесни повреди во 12 од вкупно 22 сообраќајни незгоди евидентирани изминатиот ...
| | веќе видена | слични

Сообраќајната полиција регистрирала и санкционирала 105 возачи за пречокорување на дозволената брзина. Од сообраќај се исклучени 41 возач, четворица за возење ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Тетовската полиција соопшти дека заедно со други државни институции отстранила дел од нелегално поставените т.н. „легнати полицајци“, односно бетонски грпки на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Дали процесот за името е пред нова пречка – што значи изјавата на екс-министерот Никос Коѕијас дека нацрт-амандманот на членот 49 од Уставот, предложен од ...
сите 173 | | | веќе видена

Ова го истакна градоначалникот на општина Гостивар, Арбен Таравари на прес конференција посветена на трагичниот настан во кој средношколка го загуби животот. ...
сите 141 | | | веќе видена

Во атарот на селото Негорци, во близина на Невропсихијатриската болница, ќе се гради стационар за бездомни животни во општина Гевгелија, е договорено денеска ...
сите 31 | | | веќе видена

Триесетдневен притвор добија петте лица осоминичени во случајот на СЈО „Империја“, Јордан Камчев, Цветан Панделески, Ненад Јосифовиќ, Зорица Арсовска и Тодор ...
сите 209 | | | веќе видена

Поради службено отстуство на претседателот на Судечкиот совет Оља Ристова, рочиштето за предметот „Титаник 3“ на Специјалното јавно обвинителство е одложено за ...
сите 70 | | | веќе видена

Исто како и во првиот круг гласање од локалните избори во 2013 година, притисокот и на 7 април, денот на вториот круг, врз членството на ВМРО-ДПМНЕ, вработени ...
сите 193 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Измени на законот за возачите над 65 години во Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: