ЦЕНИТЕ ОД 1.990 ДЕНАРИ: Влезниците за концертот на Стинг од утре во продажба


Цените на влезниците за партер ќе чинат 1.990 денари, а за фан-пит 3.000 денари, од кои во продажба ќе бидат само 1.000 билети. Силвер ситс ќе бидат по цена од 2.990 денари, а голден ситс 3.500 денари Влезниците за концерт на Стинг во Скопје, кој е закажан за 15 октомври во арената „Борис Трајковски“, ќе бидат пуштени во продажба од утре (2 јуни) во 9 часот наутро, преку продажната мрежа „Купи карти за сѐ“ и „Југотон“. Како што соопшти „Авалон продукција“, концертот на Стинг во Скопје носи префикс на ексклузивен не само поради фактот што Стинг е првиот од А-листата на артисти од светската музичка индустрија кој доаѓа во Скопје, туку и поради тоа што концертот се одржува во сала со капацитет два до три пати помал од останатите сали низ Европа и светот каде што тој настапува. Цените на влезниците за партер ќе чинат 1.990 денари, а за фан-пит 3.000 денари, од кои во продажба ќе бидат само 1.000 билети. Силвер ситс ќе бидат по цена од 2.990 денари, а голден ситс 3.500 денари. Ќе може да се купи и ВИП-пакет кој ...
| | веќе видена | слични

Од јануари до сега, општина Штип спровела 36 тендерски постапки, вредни 70,3 милиони денари со вклучен ДДВ. Од нив, 63 милиони денари се јавни набавки наменети за капитални проекти, а останатите се генерално услуги за тековната работа на општината.-Oд тендерите најголем по вредност е изградбата на обиколница, врска помеѓу улиците „Гоце Делчев“ и „Парктизанска“, во вкупна вредност од 36,5 милиони денари без вклучен ДДВ. Најмал по вредност пак е тендерот за набавка на услуги – технички преглед на возила сопственост на општина Штип, во вредност од околу 28.000 денари, кажа Александра Ангелова, одд. за јавни набавки – општина Штип.Меѓу овие тендери се и дезинсекцијата и дератизацијата во општината, обновата на асфалт на неколку улици, реализацијата на сценскиот дел, осветлувањето и опремата за „Макфест 2017“ и многу други.-Освен ова, во тек се тендерски 9 тендерски постапки. Еден од нив е изградба на локален пат с.Шашаварлија – с.Кошево, со проценета вредност од околу 3,5 милиони денари, дополни Ангелова.Исто ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Општина Штип за првите пет месеци од годинава завршила вкупно 36 постапки, а девет се во тек. Александра Ангеловска од Одделението за јавни набавки при Општина Штип на денешната прес-конференција информираше дека врз основа на ова, од буџетот на Општината се потрошени 59,6 милиони денари без вклучен ДДВ, односно 70,3 милиони денари со ДДВ. - За капитални проекти инвестирани се 53,4 милиони денари, без вклучен ДДВ, или 63 милиони денари со ДДВ. Тука доминираат тендерски постапки за асфалтирање на улици низ градот и селата. За тековно одржување потрошени се 6.1 милион денари (без ДДВ) и тука влегуваат јавни набавки, како што се за дезинсекција и дератизација, рушење на бесправно изградени објекти, надзор и проектирање, како и стоки и услуги потребни за редовно функционирање на општинската администрација. Најголем по вредност тендерска постапка е изградбата на обиколницата или патната врска помеѓу улиците „Гоце Делчев“ и „Партизанска“ во вредност од 36,5 милиони денари (без ДДВ). Најмал по вредност е тендерот ...
| | веќе видена | слични
24 копии

Министерството за финансии соопшти дека на сметките на 301.660 пензионери ќе бидат исплатени четири милијарди и 174 милиони денари пензија за мај. Вчера се исплатени и студентските стипендии. Студентите ги добија стипендиите за последните пет месеци во висина од 118,2 милиони денари. Исто така, вчера Министерството исплати 439 милиони денари за субвенции, од кои за житни култури 114,1 милиони денари, за лозови насади 31,8 милиони денари, за градинарски култури 36,3 милиони денари, за мерката одгледување говеда 100 милиони денари, за одгледување овци 154 милиони денари и за млеко 2,7 милиони денари.
| | веќе видена | слични
2 копии

Од таму соопштуваат и дека се исплатени и студентските стипендии. Студентите ги добија стипендиите за последните 5 месеци во висина 118,2 милиони денари. Исто така, министерството исплати 439 милиони денари за субвенции, од кои за житни култури 114,1 милиони денари, за лозови насади 31,8 милиони денари, за градинарски култури 36,3 милиони денари, за мерката одгледување на говеда 100 милиони денари, за одгледување на овци 154 милиони денари и за млеко 2,7 милиони денари.
| | веќе видена | слични

Клиниката за инфективни болести праќа извршители за сметки кои се платени пред повеќе од 2 години. Според информациите до кои дојде А1он, нотарски барања за присилна наплата пред извршување се испратени на над 300 лица. Стојка Колариќ е една од лицата на кои дома им стигнале нотарски писма дека се должни на клиниката за инфективни болести и доколку не платат во рок од 8 дена, наместо 1.200 денари ќе треба да плати 20.000 денари.– Бев во клиника на 7.2.2015 година, а два дена подоцна платив за прегледот. Сега, ми доаѓа да платам многу повеќе преку нотари и адвокати. Прегледот чинеше 380 денари, а сега, освен 1200 денари за прегледот, треба да платам и за адвокатски и нотарски трошоци, што вкупно чини над 6.000 денари, вели Колариќ, за А1он.Таа вели дека е технолошки вишок и нема толку пари да плати. Додава, никому не должела, најамлку на државата, но дека нема намера да плаќа двапати за прегледот и за трошоците на адвокатот и нотарот. – Докторката си напуштила, немам никаква информација каде да се обратам. Во ...
| | веќе видена | слични

Влезниците за концертот во Скопје ,на едно од најголемите светски музички имиња на сите времиња-Стинг кои беа пуштени во продажба вчера рано наутро се рекордно распродадени , соопшти организаторот „Авалон“ . Цените се движеа од 1.990 денари до 6.000 денари. За прв пат се случува еден коцерт да се продаде за толку кратко време. Стинг во Скопје ќе настапи во рамките на светската турнеја „57th & 9th“, на која го промовира истоимениот албум, на 15 октомври во арената „Борис Трајковски“ во Скопје.
| | веќе видена | слични

Влезниците за концертот на Стинг, кој ќе се одржи на 15 октомври во арената „Борис Трајковски“, за помалку од еден ден беа комплетно распродадени! Љубителите на музиката на легендарниот британски музичар го послушаа советот на организаторите, чекајќи во редица за да си набават билет за овој ексклузивен спектакл, кој ќе биде во рамките на турнејата „57th & 9th“.Како што соопштија од „Авалон“, Стинг доаѓа во Скопје со компплетно своја продукција што на посетителите ќе им овозможи уникатно доживување со светски квалитет. Како специјален гостин на концертот ќе настапи Џо Самнер.
| | веќе видена | слични

Само за еден ден од пуштањето во продажба, распродадени се билетите за концертот на Стинг во Скопје, соопшти организаторот „Авалон“.За прв пат се случува настап на ваква светска ѕвезда да се продаде за толку кратко време.Во рамките на големата светска турнеја „57th & 9th“, по повод истоимениот албум, на 15 октомври во арената „Борис Трајковски“ во Скопје, концерт ќе одржи едно од најголемите светски музички имиња на сите времиња - големиот Стинг.Концертот на Стинг во Скопје носи префикс ексклузивен, не само поради фактот што тој е првиот од А-листата на артисти од светската музичка индустрија што доаѓа кај нас, туку и заради тоа што се одржува во сала со капацитет два до три пати помал од другите сали низ Европа и низ светот каде што Стинг настапува. Влезниците беа пуштени сабајле во 9 часот наутро, преку продажната мрежа на „Купи карти за сѐ“ и „Југотон“, по следниве цени и категории: партер - 1.990 денари, фан пит - 3.000 денари (само 1.000 влезници), силвер ситс - 2.990 денари и голден ситс - 3.990 ...
| | веќе видена | слични

Oд 9 часот утринава влезниците за концертот на Стинг се пуштени во продажба преку продажната мрежа на „Купи карти за сѐ“ и „Југотон“.Цените и категориите се следни : партер - 1.990 денари, фан пит - 3.000 денари (само 1.000 влезници), силвер ситс - 2.990 денари и голден ситс - 3.990 денари. ВИП-пакет, кој вклучува влезница и примерок од новиот албум на Стинг „57th & 9th“ чини 6.000 денари, а може да се набави со резервации секој ден од 10 до 16 часот, освен деновите од викендот. Стинг е на промотивна светска турнеја за албумот „57th & 9th“ од февруари2017. Дел од летото му е резервирано за Европа, а на почетокот на септември настапува во Јужна Америка. Во Европа повторно се враќа од средината на септември .
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ако не победи кандидатот на СДСМ за претседател, Стево Пендаровски, спремен сум да разговарам со опозицијата за предвремени парламентарни избори, рече Зоран ...
сите 242 | | | веќе видена

Вчерашното соопштение на Министерството за правда во кое беше наведено дека законот за јавно обвинителство со кое се одредува идниот статус на Специјалното ...
сите 177 | | | веќе видена

Српскиот министер за внатрешни работи Небојша Стефановиќ денеска изјави дека власта нема да исполни ниедно барање на опозицијата и ги повика граѓаните да не ги ...
сите 105 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЦЕНИТЕ ОД 1.990 ДЕНАРИ: Влезниците за концертот на Стинг од утре во продажба

Од:
До кого (е-маил):
Порака: