Направиле кобна грешка при рушење силос - кула ја здроби соседната зграда


2 копии
4 копии
2 копии

За време на рушење на силос во Данска минатата недела дошло до голема грешка и кулата се срушила на погрешната страна рушејќи ја и соседната зграда. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

Правилната форма на државјанството напишано на личните документи на албански јазик треба да биде државјанство „на Македонија“ („E Maqedonisë”), а не како што ...
сите 188 | | | веќе видена

Портпаролот на Бачев, Христијан Мицкоски бадијала се дообјаснува, нека се спрема за пораз на какви било избори Мицкоски повторно си ги дообјаснува своите ...
сите 254 | | | веќе видена

Спирос Данелис, пратеник во грчката парламентарна партија на партијата Потами, беше исфрлен од својата парламентарна група, а претседателот на партијата, ...
сите 90 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Направиле кобна грешка при рушење силос - кула ја здроби соседната зграда

Од:
До кого (е-маил):
Порака: