Шест лица загинаа кога бомбаш-самоубиец се разнесе на свадба во Авганистан

6 копии

Најмалку шест лица загинаа, а 40 се повредени кога 13-годишен бомбаш-самоубиец се разнесе денеска за време на свадба во авганистанската провинција Нангархар, ...
| | веќе видена | слични

Во судир на племиња кој резултирал со масакр во Папуа Нова Гвинеја меѓу убиените има и деца и трудници, јавува Би-би-си. Повеќе од 20 луѓе се убиени во насилен ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Повеќе од 20 лица, вклучувајќи и бремени жени и деца, се убиени во неодамнешните племенски судири во Папуа Нова Гвинеја, пренесуваат локалните медиуми. Бројот ...
| | веќе видена | слични

Останато

ВМРО -ДПМНЕ е очајна, со лажни вести ги маскира вистинските нејзини цели, заштитата на криминалите на единствената глава на октоподот-Груевски Една е главата ...
сите 110 | | | веќе видена

Извори од СЈО за КОД велат дека најмалку два пати Бојан Јовановски ја посетил Катица Јанева во нејзината канцеларија во СЈО.Снимките предадени во ...
сите 403 | | | веќе видена

Рожер Федерер на болен начин го загуби неделното финале со Новак Ѓоковиќ на Вимблдон, но од друга страна пак, импресионираше со тенисот кој го прикажа во ...
сите 256 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Шест лица загинаа кога бомбаш-самоубиец се разнесе на свадба во Авганистан

Од:
До кого (е-маил):
Порака: