Џафери вели дека не се оптоварува со зборовите на Шешељ, кој за него рече дека е терорист


3 копии

Не се оптоварувам со зборовите на Шешељ – вели претседателот на Собранието Талат Џафери во интервју за српската телевизија N1, прашан како ја коментира ...
| | веќе видена | слични

Хашкиот осуденик Шешељ е повторно во центарот на вниманието, овојпат со посетата на затвореникот Легија, а Звездан Јовановиќ ќе го посети денес, пренесува ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Иако за Јосип Броз Тито сега мисли сѐ најлошо, лидерот на Српската радикална партија (СРС), Воислав Шешељ, со смеа се сеќава дека како гимназијалец на 25 Мај ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии

Немам потреба да одговарам никому, јас не сум тука на повик од политичка партија туку во официјална посета од народниот парламент, изјави Талат Џафери во ...
| | веќе видена | слични

Останато

Актуелната политичка состојба во земјава, затворската казна за поранешниот премиер Никола Груевски и неодамнешната посета на делегацијата на ВМРО-ДПМНЕ во ...
сите 180 | | | веќе видена

Владата на СДСМ повторно удира по џебот на граѓаните. Прогресивниот данок кој го наметнува однародената и криминална власт, негативно влијае врз бизнисот и ...
сите 144 | | | веќе видена

По трагичната гостиварска случка, кога бегајќи од куче скитник младата Џејха Меџити заврши во водите на Вардар и се удави, се огласи и Ветеринарната комора на ...
сите 73 | | | веќе видена

Каков ќе биде ефектот на даночната реформа, односно прогресивниот данок ќе се види на долг рок. Не мора да значи дека повисоките даноци ќе се одразат добро или ...
сите 60 | | | веќе видена

„Сонувам за хумано утре“ е мотото под кое повеќе здруженија за заштита на животните одржаа протестен марш за да упатат барања да почне примената на хумани ...
сите 64 | | | веќе видена

Поради службено отстуство на претседателот на Судечкиот совет Оља Ристова, рочиштето за предметот „Титаник 3“ на Специјалното јавно обвинителство е одложено за ...
сите 50 | | | веќе видена

Исто како и во првиот круг гласање од локалните избори во 2013 година, притисокот и на 7 април, денот на вториот круг, врз членството на ВМРО-ДПМНЕ, вработени ...
сите 193 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Џафери вели дека не се оптоварува со зборовите на Шешељ, кој за него рече дека е терорист

Од:
До кого (е-маил):
Порака: