Шерон Стоун треба да плати 144 илјади фунти оштета

Шерон Стоун треба да плати 144 илјади фунти надомест на својот поранешен работник. Актерката е прогласена за одговорна за повредата која техничарот Питер Краус ја доби кога се обидувал да намести озвучење во дворот во нејзината куќа во Лоас Анџелес. Питер на судот му раскажал дека се лизнал на кал во текот на работата. Се обидел да се фати за дворната ограда, но таа попуштила на неговата тежина и паднал од три и пол метри висина во соседниот двор. При падот Краус го повредил коленото и го оштетил слухот. Судот во Лос Анџелес ја прогласи Стоун за виновна бидејќи оградата не и била стабилна. Краус барал оштета од 930 илјади долари, но судот ја намали цифрата.
| | веќе видена | слични

Останато

Под влијание на новиот циклон кој се формира над Италија, името на циклонот е Маријан, денес во текот на вечерните часови најпрвин во западните предели, ...
сите 310 | | | веќе видена

„Апелацискиот суд мора да се издигне над политичкиот притисок и нарачани притвори мотивирани само и само од политичкиот прогон кој што се спроведува врз ...
сите 122 | | | веќе видена

Соопштение до јавноста – реакција на соопштението на СДСМ кое се однесуваше на прес конференцијата на Наум Стоилковски Македонија е единствена држава во Европа ...
сите 173 | | | веќе видена

Министерството за правда забрзано работи на комплетирање на потребната документација за екстрадиција на поранешниот премиер Никола Груевски, но не посочуваат ...
сите 237 | | | веќе видена

Предлог Буџетот за 2019 предложен од Владата предводена од СДСМ е развоен и обезбедува повеќе пари кај граѓаните, поголема социјална еднаквост и подобра ...
сите 219 | | | веќе видена

Во недостаток на официјални информации од македонските, но и од унгарските власти, регионалните и европските медиуми продолжуваат со шпекулации за бегалецот ...
сите 142 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Шерон Стоун треба да плати 144 илјади фунти оштета

Од:
До кого (е-маил):
Порака: