Бекстејџ ексклузивно со канскиот репортер Дидие Алуш!(видео)


Го запознавме пред неполн час, името му е Дидие Алуш професионална определба дипломиран новинар и презентер, кој навидум има работа од соништата...Да ги интервјуира светските ѕвезди пред да зачекорат на црвениот тепих на Канскиот филмски фестивал...Што во минутажа значи дека тој под светлото на рефлекторите во Кан поминал повеќе време отколку сите нив заедно... "Да тоа е нашата работа. Нашата мрежа прикажува се што се случува во Кан, без разлика дали станува збор за прес конференции, фотокол, црвениот тепих...И јас сум единствениот репотрер на црвениот тепих на кој му е дозволено да разговара со познатите." Тоа е привилегија или напорна работа? "И двете, но пред се е голема привилегија...среќен сум што го работам ова и си го испотив задникот да се подготвам. Напорна работа е но ја обожавам. И сватив дека ми е голема шанса." На прашањето која позната личност е најтешка за интервјуирање одговори... "Знаете што? На црвениот тепих во Кан никој не е тежок бидејќи сите се среќни што се тука...Многу е тешко да ...
| | веќе видена | слични

Навистина ни се потребни повеќе од два збора за да ја представиме една од најсексапилните жени во шоубизнисот. Студеното време во Кан не можеше да ја спречи Шерон Стоун да покаже колку е секси и покрај своите 55 години. Таа успеа да ги остави без зборови сите присутни и дури не сакаме да ја споредуваме со помладите, стегнати и убави манекенки и ѕвезди кои прошетаа по црвениот тепих, зошто Шерон нема конкуренција! Актерката покажа што значи да имаш стил и класа на многу високо ниво!
| | веќе видена | слични

Ако вашите креации ги сакаат Ирина Шајк, Оливија Палермо, Шерон Стоун и принцезата Шарлин од Монако, тогаш, со сигурност може да се каже дека сте стекнале планетарна слава. Вистина е дека дека Роберто Кавали отсекогаш бил драг гостин кај многу дами, но оваа годинасите диви на филмскиот фестивал во Кан, на црвениот килим се појавија облечени во негови креации.
| | веќе видена | слични

Иако глумицата Шерон Стоун мораше да се бори за внимание на црвениот килим во Кан со некои од најубавите актерки на денешнината, таа успеала да „го украде шоуто“ на свечената премиера на филмот „Зад канделабрите“ Откривајќи ја својата твиги-фигура на која можат да ѝ позавидат и двојно помлади колешки, облечена во индиго син фустан од дизајнерот Роберто Кавали, со светкави бисери и co длабоко деколте – таа беше мета на многубројните фоторепортери. На црвениот килим ѝ се придружи партнерот во филмот, Мајкл Даглас, кој ја толкува главната улога во филмот „Зад канделабрите“. Тие го „запалија“ Кан и пред 21 година, кога го претставија еротскиот трилер „Ниски страсти“. По проекцијата на филмот, Шерон се пресоблече во уште попровокативен фустан, со кој се појави и на забавата на јахтата на Роберто Кавали. Инаку, за Кан деновиве се пишува и на страниците на црната хроника, бидејќи на познатиот филмски фестивал се случи уште една кражба: исчезна ѓердан вреден 2,6 милиони долари. Ова е втор голем грабеж на ...
| | веќе видена | слични

Mожеби не беше содржаен како оној на Only God Forgives, ниту спектакуларен како оној на Behind The Candelabra, но црвениот тепих на La Grande Bellezza беше забавен. И никако сиромашен, и на него дефилираа ѕвезди, Кајли Mиног, Изабела Pосалини помладата сестра на Карла Бруни, Валериа...Сепак акцентот како што е редот на маестро Сорентино и екипата на филмот...Што кога имате ваква актерска екипа е сосема оправдано. И како што обично бива годинава, секој црвен тепих завршува со ПС. Во овој стои името на безвременската дива Кетрин Денев и нејзината ќерка Кјара Мастројани кои по примерот на Шерон Стоун пристигнаа по ѕвездите и успејаа да го свртат вниманието на себе... Ненамерното доцнење или пресметана желба за внимание...Којзнае...Една холивудска вели: "Шоубиз индустријата е бојно поле"...а Кетрин Денев искусен филмски воин.
| | веќе видена | слични

Останато

Тој што гласа „за”, го отвора пат за наводниот македонски идентитет и јазик за соседите, како што предвидува Договорот од Преспа, рече претседателот на ...
сите 693 | | | веќе видена

Британската премиерка Тереза Меј изјави дека на опозицискта Лабуристичка партија ѝ се отворени вратите за преговори за брегзит, при што ги повика политичарите ...
сите 349 | | | веќе видена

Правилната форма на државјанството напишано на личните документи на албански јазик треба да биде државјанство „на Македонија“ („E Maqedonisë”), а не како што ...
сите 188 | | | веќе видена

Според лидерот на грчката опозиција и според анкетите најверојатниот иден грчки премиер, Кирјакос Мицотакис, долг и трнлив ќе биде патот на македонската ...
сите 92 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бекстејџ ексклузивно со канскиот репортер Дидие Алуш!(видео)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: