Кои ѕвезди продефилираа на црвениот тепих во Кан! (видео)


Mожеби не беше содржаен како оној на Only God Forgives, ниту спектакуларен како оној на Behind The Candelabra, но црвениот тепих на La Grande Bellezza беше забавен. И никако сиромашен, и на него дефилираа ѕвезди, Кајли Mиног, Изабела Pосалини помладата сестра на Карла Бруни, Валериа...Сепак акцентот како што е редот на маестро Сорентино и екипата на филмот...Што кога имате ваква актерска екипа е сосема оправдано. И како што обично бива годинава, секој црвен тепих завршува со ПС. Во овој стои името на безвременската дива Кетрин Денев и нејзината ќерка Кјара Мастројани кои по примерот на Шерон Стоун пристигнаа по ѕвездите и успејаа да го свртат вниманието на себе... Ненамерното доцнење или пресметана желба за внимание...Којзнае...Една холивудска вели: "Шоубиз индустријата е бојно поле"...а Кетрин Денев искусен филмски воин.
| | веќе видена | слични

Навистина ни се потребни повеќе од два збора за да ја представиме една од најсексапилните жени во шоубизнисот. Студеното време во Кан не можеше да ја спречи Шерон Стоун да покаже колку е секси и покрај своите 55 години. Таа успеа да ги остави без зборови сите присутни и дури не сакаме да ја споредуваме со помладите, стегнати и убави манекенки и ѕвезди кои прошетаа по црвениот тепих, зошто Шерон нема конкуренција! Актерката покажа што значи да имаш стил и класа на многу високо ниво!
| | веќе видена | слични

Ако вашите креации ги сакаат Ирина Шајк, Оливија Палермо, Шерон Стоун и принцезата Шарлин од Монако, тогаш, со сигурност може да се каже дека сте стекнале планетарна слава. Вистина е дека дека Роберто Кавали отсекогаш бил драг гостин кај многу дами, но оваа годинасите диви на филмскиот фестивал во Кан, на црвениот килим се појавија облечени во негови креации.
| | веќе видена | слични

Иако глумицата Шерон Стоун мораше да се бори за внимание на црвениот килим во Кан со некои од најубавите актерки на денешнината, таа успеала да „го украде шоуто“ на свечената премиера на филмот „Зад канделабрите“ Откривајќи ја својата твиги-фигура на која можат да ѝ позавидат и двојно помлади колешки, облечена во индиго син фустан од дизајнерот Роберто Кавали, со светкави бисери и co длабоко деколте – таа беше мета на многубројните фоторепортери. На црвениот килим ѝ се придружи партнерот во филмот, Мајкл Даглас, кој ја толкува главната улога во филмот „Зад канделабрите“. Тие го „запалија“ Кан и пред 21 година, кога го претставија еротскиот трилер „Ниски страсти“. По проекцијата на филмот, Шерон се пресоблече во уште попровокативен фустан, со кој се појави и на забавата на јахтата на Роберто Кавали. Инаку, за Кан деновиве се пишува и на страниците на црната хроника, бидејќи на познатиот филмски фестивал се случи уште една кражба: исчезна ѓердан вреден 2,6 милиони долари. Ова е втор голем грабеж на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Американските пилоти имале час до два за едукација за летање со новиот боинг 737 мах 8 , кој во последната половина година учествуваше во две авионски несреќи. ...
сите 185 | | | веќе видена

Лидерите на Европската Унија се спремни да дозволат кратко одложување на датумот за излегување на Велика Британија од Унијата доколку британскиот Парламент ...
сите 201 | | | веќе видена

На Политичкото Собрание на Европската Народна Партија денес во Брисел. Со Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски активно учествуваме во работата на ЕПП ...
сите 154 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски во рамките на својата посета на политичкото собрание на Европската Народна Партија што се одржува во Брисел ...
сите 171 | | | веќе видена

Откако скопскиот Кривичен суд му одреди куќен притвор на поранешниот градоначалник на Карпош, Стевчо Јакимовски, од неговата партија ГРОМ, денеска реагираа ...
сите 185 | | | веќе видена

Целиот процес поврзан со случувањата на 27-ми април е политички монтиран и мотивиран. Пресудите се драконски и нарачани од ликови како Заев и Пендаровски кои ...
сите 275 | | | веќе видена

Српскиот суд ослободи две лица кои во саботата влегоа во зградата на РТС, а претседателот Вучиќ најави и дека ќе ги амнестира експресно осудените кои се судени ...
сите 220 | | | веќе видена

Кандидатот за претседател од СДСМ и коалицијата, Стево Пендаровски, денеска беше во посета на Кавадарци, каде се сретна со граѓаните и учествуваше на трибина ...
сите 99 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кои ѕвезди продефилираа на црвениот тепих во Кан! (видео)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: