Невена Божовиќ се огласи по влезот во финалето на Евровизија и на сите им ги упати овие зборови…


Српската претставничка на Евровизија 2019, Невена Божовиќ, по настапот не ја криеше својата среќа. Невена која со песната „Круна“ настапи деветта по ред, на ...
| | веќе видена | слични

Се чини дека наредната сезона на „Ѕвездите на Гранд“ нема да биде во ист состав. Имено, Марија Шерифовиќоткрила дека е многу уморна од натпреварувањето, па ...
| | веќе видена | слични

Еден од најголемите „експерти“ кој фановите со душа чекаат да даде свое мислење и став во врска со актуелната Евровизија е токму пејачката која во минатото ...
| | веќе видена | слични

Српската евровизиска претставничка Невена Божовиќ , успеа да се пласира во евровизиското финале, но не и да ја израдува Јелена Карлеуша. Пејачката во свој стил ...
| | веќе видена | слични

Евровизиската победничка Марија Шерифовиќ се огласила после пласманот на Србија во финале на Евровизија.Како за потсетување, Невена Божовиќ со песната “Круна“ ...
| | веќе видена | слични

На првата полуфинална вечер, настапуваше и српската преставничка на Евровизија. Невена Божовиќ се претстави со песната „Круна“ и успеа да се пласира во ...
| | веќе видена | слични

Емисијата „Ѕвезде Гранд“ имаме прилика да ја гледаме секоја сабота на Канал 5 телевизија. Членовите на жирито со своите кавги и интересни ставови знаат да ...
| | веќе видена | слични

Невена Божовиќ влезе во финалето на "Евровизија" со одличен настап и песната "Круна", која таа самата ја напиша, иако како и претходно на „Беовизија“, речиси ...
| | веќе видена | слични

Во најновата емисија на „Ѕвездите на Гранд“ Јелена Карлеуша инсистираше Марија Шерифовиќ и Ѓорѓе Давид да одговорат на предизвикот и да се бакнат во уста. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Собраниската Комисија за деловнички и мандатно-имунитетни прашања в четврток треба да расправа за одземање на мандатот на пратеникот Никола Груевски. Седницата ...
сите 397 | | | веќе видена

Нашата евровизиска претставичка Тамара Тодевска блесна на сцената во смарагден фустан кој е дело на врвниот дизајнер Александар Ношпал.На својот Фејсбук ...
сите 277 | | | веќе видена

Во соопштението од Кабинетот на Пендаровски се наведува дека претседателот на Алијансата за Албанците, Села, упати честитки до претседателот Пендаровски по ...
сите 226 | | | веќе видена

Завршува слободното формирање на цените на горивата. Од понеделник ќе стапи на сила нова методологија. Од регулаторната комисија велат дека на трговците ќе им ...
сите 56 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Невена Божовиќ се огласи по влезот во финалето на Евровизија и на сите им ги упати овие зборови…

Од:
До кого (е-маил):
Порака: