Шекеринска: Mожно е годинава да ја добиеме поканата на НАТО


2 копии
12 копии

Министерката за одбрана, Радмила Шекеринска, на вториот ден од официјалната посета на САД се сретна со заменик-помошникот на секретарот за одбрана на САД, Лора ...
| | веќе видена | слични

Амбицијата на Македонија оваа година да ја добие поканата за членство во НАТО и пречките на тој пат, се во фокусот на посетата на министерката за одбрана ...
| | веќе видена | слични

Среде најделикатната фаза од преговорите за името, во која Скопје и Атина се заглавени на прашањето за опсегот на употреба на новото сложено име, министерката ...
| | веќе видена | слични

Пријателска и работна средба со Лора Купер - заменик помошник на секретарот за одбрана на САД. Со отворањето на шансата за влез во НАТО нашето партнерство се ...
| | веќе видена | слични

Членството на Македонија во НАТО оваа година е важно и ќе има позитивно влијание за создавање нова надеж на Балканот. Токму затоа, министерката за одбарна, ...
| | веќе видена | слични

Македонија е подготвена да биде не само членка на НАТО туку членка што придонесува во Алијансата. Оваа поддршка од високите претставници на Стејт Департментот, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

- Бараме поддршка од САД за Македонија да добие покана за членство во НАТО оваа година, зашто еден таков пробив може да има позитивно влијание, кое ќе создаде ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Министерка за одбрана, Радмила Шекеринска, ја почна официјалната посета на Соединетите американски држави со учество на тркалезна маса организирана од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Излегување на 30-ти не е за европско владеење на правото, тука за најбрутално бришење на македонската држава и народ“, смета аналитичарот Александар Пандов. ...
сите 11 | | | веќе видена

Зошто Европа? – поради пристојна, средена, правна, држава која функционира, напредување во кариерата врз основа на заслуги, а не врз принципот на лојалност, ...
сите 127 | | | веќе видена

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Струга донесе Наредба за спроведување истражна постапка против две лица за сторено кривично дело ...
сите 138 | | | веќе видена

Градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов потврди дека миризбата во зградата во Аеродром биле користени пелени кои не биле фрлени. Според него, граѓаните ...
сите 70 | | | веќе видена

Мобилните телефони веќе подолг период се работа на престиж, во редици се чека на нови модели на iPhone, но што е со оние кои се евтини. Нивни корисници ...
сите 53 | | | веќе видена

Пред странските функционери што доаѓаат во Македонија пред референдумот, ВМРО-ДПМНЕ го кажува својот став, вели потпретседателот на партијата, Александар ...
сите 78 | | | веќе видена

Ако референдумот биде успешен и мнозинството гласа во насока на поддршка на референдумското прашање, ситуацијата е јасна и ВМРО-ДПМНЕ тоа ќе го почитува, рече ...
сите 258 | | | веќе видена

Ричард Хендрикс е нашиот најкорисен играч во досегашниот дел од претквалификациите. Барем ако се мери, се зема в предвид оној индекс кој вели дека Американецот ...
сите 82 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Шекеринска: Mожно е годинава да ја добиеме поканата на НАТО

Од:
До кого (е-маил):
Порака: