Шекеринска ќе се обрати на Конференцијата за европска безбедност во Минхен

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска во Минхен, СР Германија ќе учествува и ќе се обрати на Конференцијата за европска безбедност, организирана ...
| | веќе видена | слични
3 копии
4 копии

Низ процесот на промени, како партија докажавме дека сме свесни за одговорноста дадена од граѓаните и затоа кадровските промени во СДСМ не треба да се гледаат ...
| | веќе видена | слични

Ова вчера го најави  и министерката за одбрана Радмила Шекеринска во синоќешното гостување на телевизиска  емисија. Таа рече дека најавената реконструкција ќе ...
| | веќе видена | слични
4 копии

За првпат во историјата во една политичка партија во Извршниот одбор повеќе од половина членови се жени, тоа докажува дека знаеме да го почитуваме сопствениот ...
| | веќе видена | слични

Во вечерашното гостување на ТВ Телма на заменик претседателката на СДСМ, Радмила Шекеринска соопшти дека треба да се направи владин систем кој нема да падне во ...
| | веќе видена | слични

– Секоја помош е добредојдена, ама како вели онаа стара изрека родо-скокни, ако сакаат да дадат помош, ние секогаш ќе бидеме отворени, бидејќи не тераме ...
| | веќе видена | слични

– Единствените кои ликуваа за жал на најавите дека можеби германскиот парламент нема да има време да дискутира, се ВМРО ДПМНЕ, рече Шекеринска осврнувајќи се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

До изборите министерското место за труд и социјална политика во техничката Влада ќе остане празно откако ВМРО-ДПМНЕ до вчерашното распуштање на Собранието не ...
сите 423 | | | веќе видена

СДСМ продолжува со заложбата за неселективна правда и правна држава. Основата ја поставија мнозинството пратеници преку изгласаниот Закон за јавно ...
сите 428 | | | веќе видена

Пратениците упатија пораки до граѓаните за кого да ја дадат довербата на 12 април. Пратеникот Никола Мицевски од ВМРО-ДПМНЕ изјави дека граѓаните не треба да ...
сите 275 | | | веќе видена

За Изборниот законик со чии измени се прекројуваат границите на петтата и шестата изборна единица гласале и пратеници на ВМРО ДПМНЕ. Практично, без нивните ...
сите 270 | | | веќе видена

Кинеските здравствени власти денеска апелираа до лицата кои се излекувани од новиот коронавирус да дадат крв заради лекување други пациенти. Крвната плазма на ...
сите 404 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ денеска преку својата ФБ страница соопшти дека со задоволство ја прифаќа поканата. -Не бегам од соочување и не бегам од вистината, а Заев ...
сите 79 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Шекеринска ќе се обрати на Конференцијата за европска безбедност во Минхен

Од:
До кого (е-маил):
Порака: