ШЕКЕРИНСКА ВО ГАРМИШ-ПАРТЕНКИРХЕН: Не смееме да бидеме скромни, мојата земја направи крупни чекори кон ЕУ

Ми беше чест да говорам за крупните чекори што ги направи мојата земја во исполнувањето на критериумите за отворање на преговори со ЕУ и не смееме да бидеме ...
| | веќе видена | слични

Мигови од денешниот исполнет ден во Европскиот центар за безбедносни студии во Гармиш-Партенкирхен. Ми беше чест да говорам за крупните чекори што ги направи ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Низ процесот на промени, како партија докажавме дека сме свесни за одговорноста дадена од граѓаните и затоа кадровските промени во СДСМ не треба да се гледаат ...
| | веќе видена | слични

Ова вчера го најави  и министерката за одбрана Радмила Шекеринска во синоќешното гостување на телевизиска  емисија. Таа рече дека најавената реконструкција ќе ...
| | веќе видена | слични

За првпат во историјата во една политичка партија во Извршниот одбор повеќе од половина членови се жени, тоа докажува дека знаеме да го почитуваме сопствениот ...
| | веќе видена | слични

Во вечерашното гостување на ТВ Телма на заменик претседателката на СДСМ, Радмила Шекеринска соопшти дека треба да се направи владин систем кој нема да падне во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Радмила Шекеринска е вмешана уште во еден сомнителен тендер, каде што постои сомнеж за проневера на буџетот од над 250.000 евра. Имено, Радмила Шекеринска како ...
сите 328 | | | веќе видена

Јас сум министер еден месец и сите овие ситуации ги наследив како резултат на непланско, несовесно и нестручно работење на Оливер Спасовски за што е извршена ...
сите 173 | | | веќе видена

„СДСМ како одговорна и демократска партија преку легитимни законски решенија создаде услови за независно и професионално правосудство.Со Законот за Јавно ...
сите 194 | | | веќе видена

Во Ханау, град источно од Франкфурт, осум лица загинаа вчеравечер кога напаѓачот извршил две вооружени акции пред кафуле за наргиле. Според весникот „Билд“, ...
сите 74 | | | веќе видена

Диего Симеоне нагласи дека никогаш во животот не видел пречек каков што приредија фановите на Атлетико Мадрид пред мечот со Ливерпул во Лигата на шампионите, ...
сите 205 | | | веќе видена

Ракометарите на Вардар в сабота му гостуваат на Порто во претпоследниот дуел од групната фаза во Лигата на шампионите. Тренерот Стевче Алушовски посакува ...
сите 188 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ШЕКЕРИНСКА ВО ГАРМИШ-ПАРТЕНКИРХЕН: Не смееме да бидеме скромни, мојата земја направи крупни чекори кон ЕУ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: