Франција ќе ја одликува Шекеринска со орден за заслуги


12 копии
8 копии
3 копии

Телевизијата „Франс 24“ реализираше две 17-минутни интервјуа со министерката Радмила Шекеринска, на француски и на англиски јазик, информираат од ...
| | веќе видена | слични

Ќе ги употребам зборовите на Макрон: Не треба да се чека кога ќе се појави можност. На Балканот сега се појави можност, а тоа не се случува често. И Европа ...
| | веќе видена | слични

Во извештајот на ЕК е јасно констатиран успехот на реформите во Македонија. Потребен ни е процесот на преговори за реформите да задржат правец. Моето интервју ...
| | веќе видена | слични

Македонија инвестираше многу во односите со соседите, и договорот со Бугарија без посредство однадвор ја покажа зрелоста на двете земји, а мислам дека истото ...
| | веќе видена | слични
7 копии
2 копии

Вицепремиерката и министерка за одбрана Радмила Шекеринска вечерва доби орден „Командант на Националниот ред за заслуги на Република Франција“. Орденот во име ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Купишта искористени пелени во стан од вториот кат на зградата на булеварот „Кузман Јосифовски Питу“ 15 (во станбено-деловниот комплекс „Скопјанка“ во Аеродром) ...
сите 77 | | | веќе видена

„Излегување на 30-ти не е за европско владеење на правото, тука за најбрутално бришење на македонската држава и народ“, смета аналитичарот Александар Пандов. ...
сите 11 | | | веќе видена

Зошто Европа? – поради пристојна, средена, правна, држава која функционира, напредување во кариерата врз основа на заслуги, а не врз принципот на лојалност, ...
сите 61 | | | веќе видена

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Струга донесе Наредба за спроведување истражна постапка против две лица за сторено кривично дело ...
сите 138 | | | веќе видена

Мобилните телефони веќе подолг период се работа на престиж, во редици се чека на нови модели на iPhone, но што е со оние кои се евтини. Нивни корисници ...
сите 53 | | | веќе видена

Пред странските функционери што доаѓаат во Македонија пред референдумот, ВМРО-ДПМНЕ го кажува својот став, вели потпретседателот на партијата, Александар ...
сите 77 | | | веќе видена

Ако референдумот биде успешен и мнозинството гласа во насока на поддршка на референдумското прашање, ситуацијата е јасна и ВМРО-ДПМНЕ тоа ќе го почитува, рече ...
сите 262 | | | веќе видена

Ричард Хендрикс е нашиот најкорисен играч во досегашниот дел од претквалификациите. Барем ако се мери, се зема в предвид оној индекс кој вели дека Американецот ...
сите 82 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Франција ќе ја одликува Шекеринска со орден за заслуги

Од:
До кого (е-маил):
Порака: