Царовска: Секоја жена дома треба да се чувствува безбедно

Некои актуелни теми тешко е да се рубрицираат дали се за во занимливости, дали за сериозна политика, дали се за економија, за спорт или пак едноставно се за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Пратеничката Мира Стојчевска е во центарот на вниманието овие денови, по објавените информации дека неколку члена од нејзината фамилија се вработени во државни ...
| | веќе видена | слични

Не стивнуваат реакциите во јавноста откако најпрво синот на пратеничката од СДСМ Мира Стојчевска се вработи во ЕЛЕМ, a само неколку дена покасно нејзиниот брат ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Не стивнуваат реакциите на социјалните мрежи по врботувањата на блиски роднини на пратеничката од СДСМ Мира Стојчевска. По информацијата дека во ист ден во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

За само два месеци, пратеничката на СДСМ Мира Стојчевска успеа да си го вработи синот во ЕЛЕМ, братот во РЕК Битола и да го унапреди својот маж во командир на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Фатиме Фетаи и Гаврил Бубевски утре се враќаат во судница да го застапуваат предметот Монструм. Републичкиот јавен обвинител Љубомир Јовески веќе започнал со ...
сите 709 | | | веќе видена

Можна ли е идната владина коалиција да биде онаа помеѓу ВМРО-ДПМНЕ и Алијанса за Албанците? Двете опозициски партии засега не сакаат да се излетуваат со ...
сите 436 | | | веќе видена

Македонија има нови херои, македонските одбојкари одиграа фантастичен меч и ја победија силната селекција на Словенија, втор триумф по ред, но се уште не сме ...
сите 334 | | | веќе видена

„Ставот на СДСМ и програмска определба на СДСМ е една изборна единица и отворени листи. Знаете дека мораме да разговараме, дискутираме и да дебатираме и со ...
сите 201 | | | веќе видена

Односите кои ги стекнуваме во животот несомнено се најважниот дел од животот. Интеракциите со другите луѓе влијаат и го обликуваат нашиот живот. Постојат ...
сите 161 | | | веќе видена

Првиот пуштен разговор за предметот „Монструм” е снимен на 13 април 2012 година. Во дел од разговорите го има и поранешниот министер за транспорт и врски Миле ...
сите 151 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Царовска: Секоја жена дома треба да се чувствува безбедно

Од:
До кого (е-маил):
Порака: