Шекеринска во Пентагон


6 копии

Министерката за одбрана, Радмила Шекеринска, ги запозна амбасадорите на земјите членки на НАТО во Македонија со напредокот во изработката на клучниот стратешки ...
| | веќе видена | слични

Тимот од Алијансата предводен од директорот на одделот за одбранбено планирање во НАТО Пол Северо, изрази задоволство од напредокот во одбранбените реформи. ...
| | веќе видена | слични

Средба со амбасадорот на САД Џес Бејли и делегацијата од Маршал центарот за безбедносни студии. Работиме долго време заедно. Во рамките на Програмата на Маршал ...
| | веќе видена | слични

Германската министерка за одбрана, Урсула фон дер Лејен и заменичката на генералниот секретар на НАТО, Роуз Готемолер исто така дадоа забележителен придонес во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ден исполнет со многу средби во Софија. Со министерот за одбрана на Естонија, Јури Луик имавме корисен разговор околу состојбите во регионот и улогата што ...
| | веќе видена | слични
5 копии

За ЕУ да стане успешен фактор на глобален план треба да биде успешен регионален фактор, оцени денеска македонскиот министер за одбрана Радмила Шекеринска на ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

„Политичарите кои ги бива да лажат и да манипулираат имаат име и презиме. Тоа е Зоран Заев и картелот околу него. Политичарите кои се коцкаат со идентитетот на ...
сите 227 | | | веќе видена

Времето денеска ќе биде сончево и свежо со мала до умерена локална облачност. Ќе дува умерен до засилен североисточен ветер. Во Маврово утринската температура ...
сите 264 | | | веќе видена

Со опозицијата досега имаме убав дијалог и консензус по многу важни прашања, а тоа се потврдува затоа што пратениците заедно гласаа и за двотретински и за ...
сите 36 | | | веќе видена

Познато е колкаво е ривалството помеѓу Интер и Јувентус, а по натпреварот на Интер за викендот Хрватот Марсело Брозовиќ одлучи да испрати провокација до членот ...
сите 149 | | | веќе видена

Зоолошка градина Скопје за првпат после 26 години станува дом на слонови. Прва слоница жителка на Скопје Зоо, била слоницата Цица која во Скопје живеела од ...
сите 33 | | | веќе видена

Зоран Велјовиќ, експерт за геометрија, истакнува дека никогаш не присуствал на фудбалски натпревар, но и тој даде свој удел во дебатата дали голот на Боакје е ...
сите 71 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Шекеринска во Пентагон

Од:
До кого (е-маил):
Порака: